آنها که با مارلون براندو و فیلم «وحشی» (محصول ۱۹۵۳) جوانی‌شان را آغاز کرده و تا میانسالی او و خودشان با «پدرخوانده» (محصول ۱۹۷۲) زندگی را ادامه دادند، با یک فترت نوستالژیک از فقدان او دست به گریبانند. ۱۶ سال از مرگ براندو بزرگ می‌گذرد اما کسی او را فراموش نکرده است.

مارلون براندو

همشهری آنلاین - مهدی تهرانی: زندگی خصوصی مارلون براندو در هنگامه جوانی و میانسالی او جنجالی نداشت. هیبت و عزت نفس او اینقدر بود که حواسش به زندگی خصوصی‌اش باشد. گرچه ۳ بار هم ازدواج کرده بود و مجموعا ۱۳ فرزند از خود باقی گذاشت. در ادامه این چند عکس را برایتان انتخاب کردم تا مروری کنیم بر زندگی ۳۰ تا ۸۰ سالگی او. این تصاویر مربوط به حضورهای اجتماعی او یا زندگی شخصی براندو است.

براندو در راهپیمایی مشهور حقوق مدنی سیاهان ۱۹۶۳ نیز حضور داشت. او در کنار دوست قدیمی اش پل نیومن که ۹ سال از او کوچکتر هم بود، هر دو از محترم‌ترین و مردم‌دارترین بازیگران هالیوود بودند که بسته به موقعیت، نقش سیاسی و فرهنگی نیز ایفا می کردند. براندو در تمام محافل شعر و ادب آمریکا اگر دعوت می شد قطعا حضور پیدا می کرد. اهل ورزش بود و تا وقتی کریستین و میکو -پسرانش- کارشان به دادگاه نکشیده بود ( عکس‌های ۴ و ۵)  او حال و روز خوبی داشت. سه جمله معروف از او را بخوانید و عکس‌ها را ببینید:

  • بازیگری تماما یک شغل توخالی و مزخرف است.
  • هر دلاری که به حساب من آمد خرج روانپزشک‌های از خدا بی‌خبر کردم.
  • در تلویزیون، من بعضی از بازیگرها را می‌بینم که از روابط خصوصی خود برای مردم می‌گویند، باورکردنی نیست اما این‌ها کثیف‌اند.

نه مارلون براندوی آنها مرده و نه رابرت دنیروی ما می‌میرد

مارلون براندو در راهپیمایی اعتراضی جنبش سیاهیان. ۱۹۶۳.  شهر واشنگتن دی سی در آمریکا 
مارلون براندو کنار جیمز بالدوین شاعر و نویسنده شهیر در سال ۱۹۶۳ در مرکز یادبود لینکلن (Lincoln Memorial) واشنگتن دی سی  
در راهپیمایی اعتراضی جنبش سیاهان آمریکا
۱۹۶۰. در اوج غرور و سرافرازی. در همین سال، مطبوعات به دلیل موضع‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی به او لقب پسر بد هالیوود را دادند.
۱۹۹۱. در دادگاه پسرش کریستین براندو. کریستین دوست خواهرش را کشت و خواهرش نیز از این بابت خودکشی کرد.
کریستین اولین فرزند او از اولین ازدواجش با آنا کشفی بود و براندو عاشق کریستین بود اما او و میکو برادر ناتنی‌اش براندو را پیر و منزوی کردند.
۱۹۹۶ در کنار میکو براندو 
۱۹۹۷ بورلی هیلز
آخرین حضور براندو در یک مراسم رسمی ۲۰۰۱. پس از بازی در فیلم امتیاز

کد خبر 559578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار