سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه حدود  ۵۰ درصد از بستری‌شدگان کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور دارای حداقل یک بیماری زمینه‌ای مزمن بوده‌اند، از یک بیماری به عنوان دارنده بیشترین آمار تعداد قربانی کرونا نام برد.

كرونا در ايران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همانطور که می‌دانیم وجود بیماری‌های زمینه‌ای سبب تشدید علائم بیماری کووید-۱۹ در مبتلایان می‌شود. حدود ۵۰ درصد از بستری‌شدگان بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور دارای حداقل یک بیماری مزمن بوده‌اند.

وی افزود: تعداد موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در این گروه از بیماران بیش از سایرین است و این گروه در معرض خطر بیشتر مرگ و میر ناشی از کرونا قرار دارند. حال در میان مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را در کشور دارا هستند.

لاری ادامه داد: بنابراین، با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در کشورمان، رعایت جدی‌تر و دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی از سوی افراد مبتلا به بیماری های مزمن به ویژه مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی دارای اهمیت دوچندان است. امروز ۲۹ سپتامبر و ۸ مهر ماه مصادف با روز جهانی قلب است که فرصت مغتنمی برای ایجاد حساسیت و آگاهی بیشتر در جهت اصلاح شیوه‌های نامناسب زندگی و تشویق به در پیش گرفتن روش زندگی سالم‌تر است تا از این طریق تا حد امکان از خطر بیماری‌های قلبی و عروقی کاسته شود.

وی اظهار کرد: امیدواریم در جهت تحقق شعار امسال روز جهانی قلب مبنی بر «با تمام وجود از سلامت قلب خود مراقبت کنید» با رعایت توصیه‌های بهداشت قلب سالم مانند کاهش مصرف نمک، انجام ورزش و فعالیت بدنی، کاهش مصرف دخانیات و فست فود، کنترل وزن، کاهش استرس و تمرکز بر روند درمان بیماری‌های قلبی در جهت داشتن قلبی سالم‌تر قدم برداریم و بدانیم که داشتن قلب سالم حاصل انتخاب های صحیح و سالم در الگوی زندگی است.

کد خبر 553295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار