معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: به نظر می‌رسد مسائل پیشگیرانه و پروتکل‌ها باید به صورت جدی اجرا شوند و در صورت عدم اجرا با جرائم سنگین روبه‌رو شود. چون با خواهش و تمنا کاری پیش نمی‌رود.

کرونا بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران در پاسخ به این پرسش که «آیا با توجه به فصل پاییز و حرکت به سمت فصل زمستان برنامه‌ای برای مدیریت بیماری در استان تهران دارید؟ گفت: اصل قضیه، موضوع پیشگیری است که آن هم دست ما نیست. ما فقط باید کمک کنیم تا پروسه‌های ترخیص بیماران تسریع شود و تأمین دارو و تجهیزات را انجام دهیم و خوشبختانه کمبودی نداریم. 

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد مسائل پیشگیرانه و پروتکل‌ها باید به صورت جدی اجرا شوند و در صورت عدم اجرا با جرائم سنگین روبه‌رو شود. چون با خواهش و تمنا کاری پیش نمی‌رود. 

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که «چرا در برخی مراکز جامع سلامت از بیماران مشکوک به کرونا تست گرفته نمی‌شود؟» خاطرنشان کرد: در شرایط اپیدمی که سطح آلودگی و ابتلا خیلی زیاد است، پروتکل‌ها روی بیمارانی متمرکز است که بیماری زمینه‌ای دارند و درمان آنها اهمیت پیدا می‌کند. 

توکلی گفت: البته این به معنی آن نیست که بیماران دیگر اهمیتی ندارند، اما تشخیص بیماری که منجر به عارضه می‌شود، به سمت روش‌های تشخیصی مانند سی‌تی‌اسکن می‌رود.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران افزود: بنابراین به بیماران کم‌علامت یا بدون علامت و بدون بیماری زمینه‌ای به فرض اینکه تست آنها هم مثبت باشد، مراقبت در منزل و خودمراقبتی توصیه می‌شود و اینکه خود را در منزل قرنطینه کنند، سر کار نروند و وسایل حفاظت فردی را استفاده کنند و مسائل پیشگیرانه را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به انواع بیماران کرونایی، اظهار کرد: ما سه تیپ بیمار کرونایی داریم؛ یک بیمارانی که علامت ندارند و تست آنها مثبت است. این بیماران آلوده به ویروس هستند اما بیماری ندارند.

توکلی گفت:حالت دوم، افرادی که حالت خفیف و متوسط دارند و سومین حالت، بیمارانی است که درگیری شدید ریوی دارند، تنگی نفس و تب غیرقابل کنترل دارند. گروه اول و دوم نیاز به بستری ندارند و باید به خودمراقبتی در منزل بپردازند. 

کد خبر 552880

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha