رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به توزیع واکسن آنفلوآنزا در معاونت بهداشت و مراکز بهداشت و البته زمانبر بودن توزیع، گفت: اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا برای کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌های خاص است.

واكسن آنفلوآنزا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در روز شنبه ۵ مهرماه حدود نیمی از مقدار تعیین شده (تخصیص ۱.۵ میلیون دوز) واکسن آنفلوآنزا به معاونت بهداشت وزارت بهداشت تحویل داده شد که بلافاصله با هماهنگی قبلی، توزیع در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آغاز شد.

وی افزود: روند تحویل واکسن به سردخانه مرکزی واکسن در روز ۶ و ۷ مهر نیز ادامه دارد و به همین شکل توزیع به استان‌ها و شهرستان‌ها استمرار خواهد داشت.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین گفت: با توجه به بعد مسافت و تعدد مراکز و واحدهای عملیاتی، توزیع واکسن در سطح کشور طبعا زمان‌بر بوده که با تلاش شبانه‌روزی کارکنان شبکه‌های بهداشتی کشور در حال انجام است و ارائه خدمات واکسیناسیون در تعدادی از مراکز از روز شنبه و یکشنبه ۵ و ۶ مهرماه آغاز شده و با توجه به روند توزیع، قطعا از امروز ۷ مهرماه در تمام واحدهای عملیاتی واکسیناسیون برای گروه‌های اولویت‌دار اعلامی انجام خواهد شد.

گویا در ادامه با بیان اینکه اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌های خاص است که با تعیین اولویت و زمانبندی اقدام می‌شود، افزود: نکته مهم رعایت دستورالعمل‌های پیشگیرانه و فاصله‌گذاری اجتماعی جهت پیشگیری از کرونا ویروس جدید حین دریافت واکسن آنفلوآنزا است که در صورت عدم رعایت حتی می‌تواند سبب گسترش خطر انتشار کرونا شود.

وی ادامه داد: لذا انتظار می‌رود افرادی که جزو گروه‌های در معرض خطر بیماری آنفلوآنزا هستند به صورت تلفنی با مراکز بهداشتی هماهنگی قبلی انجام دهند و ضمن اخذ نوبت مراجعه کنند تا در زمان مراجعه از خدمات سریع‌تر، اتلاف وقت کمتر و همچنین بدون تجمع و ازدحام بهره‌مند شوند.

کد خبر 552843

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha