استاندار کرمانشاه از اعمال محدودیت‌های کرونایی از فردا ازجمله تعطیلی کلیه مدارس، آموزشگاه‌های علمی آزاد، مهدکودک‌ها، کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها و سراهای دانشجویی خبر داد و گفت: کارکنان دولت نیز با ۳۰ درصد کاهش در ادارات حضور خواهند یافت و تمامی آزمون‌های حضوری نیز لغو شده است.

كرونا در ايران-مردم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه امروز (شنبه ۵ مهر) در ستاد استانی کرونا که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، تقلیل ساعت فعالیت پاساژها، بازار روزها، میادین میوه و تره بار و نظارت بیشتر بر اینگونه فعالیت ها، اعمال محدودیت در بوستانه ها، تفرجگاه‌ها مراکز گردشگری و نظارت بیشتر بر بوستان ها، اعمال محدودیت با جلوگیری از هرگونه تجمع در آرامستان ها و مجالس عزاداری، اعمال محدودیت تالارهای پذیرایی و مجالس عروسی، اعمال محدودیت یا جلوگیری از مراجعه حضوری در دفاتر پیشخوان، مراکز خدمات الکترونیک قضایی، پلیس۱۰+، ‌اعمال محدودیت یا تعطیلی تمام مراکز ورزشی، اعمال محدودیت و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری را از دیگر تصمیمات این ستاد عنوان کرد.

وی همچنین گفت: با تصمیم ستاد کرونای استان، محدودیت تشکیل جلسات حضوری در تمام ادارات، محدودیت در برگزاری مراسم مذهبی در مناسبت های خاص در مساجد، تکایا و اماکن متبرکه، تداوم تعطیلی استخرهای شنا، تعطیلی اقامتگاه‌ها و تورهای گردشگری، اعمال نظارت قوی بر رعایت پروتکل های بهداشتی(ماسک و رعایت فاصله فیزیکی) در پایانه های مسافربری، ریلی و هوایی و اعمال تشدید نظارت بر رعایت پروتکل ها (ماسک و فاصله فیزیکی) در تاکسیرانی و اتوبوسرانی اعمال خواهد شد.
بازوند در ادامه گفت: طبق اعلام ستاد ملی کرونا، میانگین کشوری استفاده مردم از ماسک در اماکن عمومی ۵۵ درصد است که این عدد برای کرمانشاه ۴۹ درصد می شود یعنی مردم استان ۶ درصد کمتر از میانگین کشوری از ماسک در اماکن عمومی استفاده می کنند.

وی وظیفه عمده نظارت بر اماکن عمومی را بر عهده شهرداری و شخص شهردار دانست و به شدت از نبود کنترل بر ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی ها انتقاد و تاکید کرد: بدترین جایی که کنترل ضعیفی بر کرونا دارد، شهرداری است.

بازوند ادامه داد: در بخش صنوف نیز میانگین کشوری استفاده کنندگان از ماسک ۵۶ درصد اعلام شده اما در کرمانشاه این نسبت ۵۴ درصد است.

وی آمار بخش دولتی و بانک ها را نیز ۷۸ درصد برای میانگین کشوری و ۷۲ درصد برای کرمانشاه اعلام کرد. با اینکه بازوند آمار مبتلایان به کرونا در استان را بیشتر از میانگین کشوری دانست اما گفت: در بخش فوتی ها کمتر از میانگین کشوری هستیم.

وی بر کنترل جدی کرونا تاکید کرد و گفت: تا چند هفته آینده مجبوریم در کنترل محدودیت ها جدی باشیم و گرنه مجبوریم خسارت سنگینی بپردازیم.

استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد که با رعایت محدودیت های جدید شاهد کاهش آمار بیماران در استان باشیم.

در این جلسه محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم آخرین آمار بستری های استان را ۴۱۱ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۶۶ نفر در بخش ویژه نگهداری می شوند و ۲۰ نفر نیز به دستگاه وصل هستند.

به گفته وی، طی ۲ هفته گذشته ۳۰۰ نفر به تعداد بیماران بستری استان اضافه شده است.

مرادی هشدار داد که تقریبا تمامی تخت های آی سی یو استان در حال تکمیل شدن است و بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تا 3 هفته آینده برای عبور از پیک کرونا تاکید کرد. 

کد خبر 552396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار