مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه هر دانشجو قبل از ورود به دانشگاه علوم پزشکی از نظر ابتلا به کرونا غربالگری می‌شود،گفت: از دانشجویانی که علائم کرونا داشته باشند، تست گرفته می‌شود.

تست كرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مهندس رحمان خدابنده‌لو اظهار کرد: به توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور در ترم تحصیلی جاری هر دانشجوی علوم پزشکی که بخواهد وارد دانشگاه شود، مورد غربالگری کرونا قرار می گیرد و اجرای این طرح در دانشگاه های علوم پزشکی اجباری است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ثبت نام و آموزش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه‌های علوم پزشکی از آبانماه صورت می گیرد، بنابراین این دانشجویان نیز حتما مورد غربالگری کرونا و تست سلامت قرار می‌گیرند.

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: غربالگری کرونا با تست کرونا متفاوت است و نباید این دو را با یکدیگر اشتباه گرفت؛ طبق برنامه‌ریزی های انجام‌شده از همه دانشجویان علوم پزشکی تست کرونا گرفته نمی‌شود. فقط از دانشجویانی که علائم داشته باشند، علاوه بر غربالگری تست هم گرفته می شود.

دکتر خدابنده‌لو اظهار کرد: سنجش سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی نیز از همان هفته مهر آغاز می‌شود و تمامی دانشگاه های علوم پزشکی این طرح را اجرا می‌کنند.

وی در خصوص آمار ابتلای دانشجویان علوم پزشکی به کرونا ویروس نیز گفت: تست کرونای ۲۸۰ نفر از دانشجویانی اینترن و کارورز که در طول تابستان در خوابگاه‌ها حضور داشتند، مثبت شده است و این دانشجویان تا زمانی که تست کرونای آنها منفی شود، در قرنطینه نگهداری می‌شوند.

کد خبر 552226

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی