آمار کرونا در دو هفته اخیر «ترین‌های» قابل توجهی داشت. در همین راستا بالاترین مقدار ابتلای روزانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در روز سه شنبه سوم مهر با میزان ابتلای 3712 نفر به وقوع پیوست.

بیمارستان

به گزارش همشهری‌آنلاین و به نقل از اقتصادنیوز در دو هفته اخیر شدت ابتلا به کرونا به حدی بود که نهایتا نسبت ابتلا به تست در روزی که گذشت به بالاترین مقدار از میانه خرداد رسید؛ این رقم برابر با 14.36 درصد ثبت شد.

مقایسه هفته اول مهر و هفته آخر شهریور

چند هفته ای است که دوباره کرونا در ایران جان گرفته است. این در حالی‌ست که انتظار می‌رفت شرایط این بیماری در کشور به شکل دیگری رقم بخورد. در روز 11 شهریور ماه نسبت ابتلا به میزان تست کرونا در کمترین مقدار خود از ابتدا تا کنون یعنی 6.72 درصد بود یعنی تنها 6.72 درصد از افرادی که تست داده بودند مبتلا به کرونا بوده اند. اما اکنون این میزان به 14.36 درصد رسیده است؛ رقمی بیش از دوبرابر 24 روز قبل از خود.

از سویی دیگر مقایسه دوهفته اخیر آمار کرونا نشان می دهد ارقام در سه حوزه جانباختگان، مبتلایان و بیماران بدحال رشدی جدی داشته است. 

در هفته اخیر به طور متوسط روزانه 181 نفر جان خود را در اثر کرونا از دست دادند. این مقدار در هفته قبل از آن به طور متوسط 148 نفر محاسبه شده بود. این مقایسه بیان می دارد که متاسفانه روزانه  37 نفر به میزان فوتی ها در هفته اخیر افزوده شده است. 

 از طرفی دیگر مجموع  بیماران بدحال نیز در این هفته 27 هزار و 528 نفر اعلام شد که از مقدار مشابه در هفته آخر شهریور 3.05 درصد بیشتر بوده است.  

اما مهمترین قیاس در حوزه ابتلا به بیماری کرونا شکل می گیرد. در این زمینه مجموع مبتلایان در هفته جاری به 23 هزار و 684 نفر رسید که از مجموع مبتلایان در هفته قبل 28 درصد بیشتر است. این میزان ابتلا در تمام هفته‌های قبل بی سابقه بوده است.

آمارهای عجیب کرونا در گذار فصل‌ها

بالاترین ابتلای روزانه در ابتدای پاییز: از 30بهمن که به طور رسمی اعلام شد بیماری کرونا وارد ایران شده است تا کنون سابقه نداشته است که آمار مبتلایان روزانه به کرونا 3 هزار و 712 نفر رسیده باشد. اما درهفته گذشته در روز سه شنبه 1 مهر پاییز با این رقم فصل خود را آغاز کرد تا رکورد ابتلای روزانه در کل زمان ورود این بیماری به کشور شکسته شود.

از طرفی دیگر از نیمه خرداد به بعد دیگر رقم ابتلا به کرونا در ایران هرگز بالاتر از 3 هزار نفر نبوده است. این درحالیست که از ابتدای مهر تا کنون میزان مبتلایان به کرونا بالاتر از این رقم ثبت شده اند.

بالاترین نسبت ابتلا به تست از پایان بهار: این میزان نشان دهنده درصدی از افراد است که پس از انجام آزمایش مشخص شده است که مبتلا به ویروس کرونا بوده اند.  این نسبت در روز جاری به 14.36 درصد رسید که بالاترین رقم از نیمه خرداد به این طرف به حساب می آید.

بالاترین میزان بیماران وخیم از نیمه تابستان: شمار بیماران بدحال در آخرین روز از هفته جاری به رقمی معادل با 4023 نفر رسید که این رقم بالاترین رقمی است که در 51 روز گذشته تجربه شده است.

با نگاهی به این آمار می‌توان گفت که پاییز امسال برای ایرانیان بسیار سخت‌تر از پیش‌بینی‌هایی که تا کنون ارائه شده است خواهد بود.

کد خبر 552144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • هیوامولودی IR ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
  2 1
  متئسفانه هیچکس یابهتربگم اکثریت به دلایلی رعایت نمیکنن من درسنندج زندگی میکنم ولی متئسفانه موقع تذکرات بهداشتی مبنی براستفاده ماسک درتاکسی واتوبوس وپایین دادن شیشه عقب تاکسی با بدترین وشدیترین نوع واکنش ازطرف عده ای بی سوادوبی شعورشده ام که تا مرزدرگیری فیزیکی باهام پیش رفته وبا کوتاه آمدن من بحص خوابیده مثلا یکسری سوارتاکسی شدم صندلی عقب طبق دستوروپروتوکول های بهداشتی صندلی عقب بایستی دونفرسواربشن درسنندج توجه ندارن به این مسئله یا راننده سوال میکنه کرایه یک نفرحساب میکنیدیاکه مسافرسوارکنم یعنی مسئولیت خودشوبرگردن مسافرمیندازه بنده سوارشدم شدیم دونفرصدمترپایین ترراننده یک نفردیگه سوارکرد منم گفتم لطف شیشه عقب بدید پایین درست نیست ماسک نزدیدحقوق دیگران پایمال میکنید هوای ماشین عوض بشه خفه نشیم .یه پسرصندلی جلوشروع کردبه وراجیوبقیه تایدکردن آقادروغه کرونا وجودنداره من اندازه موهای توایران گشتم کروناوجودخارجی نداره وهمزمان تف میمالید دستش خیس میکردودستش میمالیدکف پای ماشین وشیشه ماشین وسپس دستش لیس میزد صندلی لیس میزد وشیشه ماشین رو قیافه وحشی هاروداشت ومیگفت امسال شما مملکت بدبخت کرد
 • زهرا IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
  1 0
  این آمار به دلیل بی کفایتی دولت هست که نخواست سفرها ی مردم و عزاداریها رو کنترل کنه ..حالا بشینن تند تند پروتکل مزخرف طراحی کنن .....

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار