رئیس سازمان غذا و دارو درباره واردات و قیمت واکسن آنفلوآنزا در کشور توضیحاتی ارائه داد.

واكسن آنفلوآنزا

‌به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به سامانه‌ای که داروخانه‌ها به آن دسترسی دارند توزیع واکسن آنفلوآنزا صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه افراد در مراجعه به داروخانه‌ها باید کدملی خود را به همراه کارت ملی برای دریافت واکسن ثبت کنند، افزود: در فاز اول قرار است این واکسن در اختیار گروه‌های پرخطر همچون مادران باردار، بیماران خاص، کودکان زیر ۵ سال و سالمندان بالای ۶۵ سال قرار بگیرد.

شانه‌ساز در خصوص اینکه گفته می‌شود واکسن آنفلوآنزا هنوز وارد کشور نشده، توضیح داد: اصلاً چنین چیزی صحت ندارد و پارت اول واکسن برای گروه‌های پرخطر وارد شده و ظرف امروز و فردا از طریق معاونت بهداشت وزارت بهداشت در اختیار خانه‌های بهداشت قرار می‌گیرد تا برای مادران باردار و کودکان زیر ۵ سال تزریق شود.

رئیس سازمان غذا و دارو درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا نیز گفت: فعلاً در فاز اول قرار است واکسن آنفلوآنزا با توجه به اینکه با ارز ۴,۲۰۰ تومان وارد شده است به قیمت مصوب دولتی عرضه شود.

وی افزود: اگر در ادامه چنانچه مطالبه‌ای از سوی مردم برای دریافت واکسن آنفلوآنزا وجود داشته باشد این احتمال هست که در پارت‌های بعدی واکسن با ارز نیمایی وارد شود.
 

کد خبر 551030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار