دکتر پیام آزاده انکولوژیست طراز اول ایران و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بازگشایی مدارس و روند روبه رشد بیماری کرونا، حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش را به یک مناظره در رسانه های عمومی دعوت کرد.

كرونا-مدرسه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، درخواست این مناظره در حالی صورت گرفته است که طبق ادعای وزیر آموزش وپرورش مبنی بر تکذیب خبر انتشار کرونا در مدارس و کذب خواندن خبر مربوط به انتشار بیماری کرونا، معاون درمان دانشگاه علو پزشکی اصفهان اعلام کرد  ۱۶۳ دانش آموز در این استان مبتلا به کرونا شده اند و ۲۸۶۳ دانش آموز هم یکی از اعضای خانواده شان گرفتار این بیماری شده اند.

همچنین دکتر طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اعلام کرد که اگر با همین روال پیش برویم آمار فوتی ها در روز به بیش از ۶۰۰ نفر خواهد رسید و در این چند روز چندین معلم و دانش آموز کرونایی داشته ایم.

این آمارها  و مصاحبه امروز دکتر حریرچی مبنی بر قرمز اعلام کردن کل ایران و افزایش ٤ برابر شدن امار مبتلایان در تبریز و دو برابر شدن آنها در تهران و سوپر قرمز شدن استان قم طی یک هفته گذشته موج نگرانی را در میان مردم، خانواده ها و کادر درمان و پزشکان متعهد و مسئول گردیده است. پزشکان متعهدی که حاضر به فریب وجدان بیدار خود و جامعه نیستند و مقتدرانه از نظریه خود مبنی بر غیرکارشناسانه خواندن باز گشایی مدارس مبتنی بر  استدلال های علمی و تجربی خویش و نظریات کارشناسان بهداشتی درایران و  سراسر جهان دفاع می کنند.  

در همین رابطه دکتر پیام آزاده در دفاع از جان فرزندان ایران زمین و حفظ این سرمایه های ارزشمند کشور وزیر آموزش و پرورش را به یک مناظره علمی دعوت کرد تا در کمک به انها از هدر رفتن جان این عزیزان و معلمان فداکار جلوگیری شود

به گفته ایشان و طبق تمام پروتکل های بهداشت جهانی حتی در اپیدمی های ساده تری چون سرماخوردگی در همه جای دنیا به مدت دو هفته مدارس تعطیل می شود و این تعطیلی در پاندمی های نظیر کووید-١٩ سخت گیرانه تر اجرا می شود، این در حالی است که در کشور های پیشرفته مردم پروتکل های بهداشتی را بسیار دقیق تر از ایران اجرا می کنند.

ایشان معتقد است که بازگشایی مدارس با توجه به پایین بودن میزان امکانات بهداشتی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس تنها به خطر انداختن جان دانش آموزان و معلمانی است که سرمایه های اصلی کشور هستند.

نباید از نظر دور داشت که به خطر انداختن جان جوانان و نوجوانان  در ایران با توجه  به روند پرشتابی که جمعیت ایران  به سوی پیر شدن دارد حرکتی بسیار نسنجیده و غلط است  . نیروی انسانی که عامل اصلی رشد و توسعه در جوامع انسانی  به حساب می آیند.

از نظر ایشان و بسیاری از پزشکان و متخصصان کادر درمان با ادامه این روند کار مهار این بیماری اگر به شکست کامل نینجامد روند کنترل بیماری را به سال های متمادی سوق می دهد در حالی که با کنترل و برنامه ریزی درست می توان آن را در زمان کوتاه تری مهار کرد.

دکتر آزاده ضمن ابراز تاسف از بازی با جان فرزندانمان که همه سرمایه خانواده ها هستند اعلام آمادگی کرد که در هر نقطه ای از میهن اسلامی که وزیر اموزش و پروش تعیین کند با ایشان مناظره کند.

کد خبر 550343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • همدانی IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  102 3
  سلام چرا همه حرف میزنن کذب هست ولی ایشون درست نظر میده همکلاسی فرزندم مبتلا شده و ما دیگه اجازه نمیدیم به مدرسه بروند بچه های ما استرس دارن این چه درس خوندنی هست که با استرس باشه
 • رزیتا IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  82 5
  باید دید هدف از اصرار بر بازگشایی مدارس چیست؟ نرود میخ آهنین بر سنگ را برای وزیر آ.پ، نمایندگان مجلس که فقط شوآف اجرا می کنند، گفته اند
  • مادر نگران IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
   48 3
   هدفشان آموزش پرورش ورشکست نشه
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  92 5
  وزیر بیسواد
  • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
   58 3
   هدف گرفتن شهریه و فروش کتاب هست،که در این دو رابطه نیز خود آقایون ومنتفع میشن
 • سمیه انوشه IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  51 3
  اقای وزیر از این دنیا خیلی پرتی
 • دکتر IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  اقای دکتر شما نگران چی هستید بچه ها صبح تا شب تو پارکها کوچه ها گیم نت ها و..... مشغول ولگردی هستند و اواخر هفته هم با خانواده به گردش فقط مدرسه کرونا دارد؟
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  72 37
  این چه مسخره بازی در رفتن به مدرسه است تکلیف بچه های مردم را مشخص کنید نه اینکه قسط کشتنشون را داشته باشید این ریس آموزش دشمن بچه های ما شده است
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  68 6
  برای وزیرمرغ یک پاداره
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  61 3
  بابااین چه دوبام ویه هوایی که راه انداختین وزیر آموزش وپرورش منکر کروناست معاون وزیر بهداشت اعلام خطرمی کنه ومیگه ابتلابه کرونا درتبریز ۴برابرشده پس چرا هنوز مدارس بازن آیاوزرا باهم مشاوره وتعامل ندارن مگه ماله یه دولت نیستن؟؟؟؟؟
 • زهرا IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  92 3
  جمعیت فرزندان کم است در آینده مشکل پیش می آید لااقل از همین بچه ها مواظبت کنیم هر خانه یک یا دو. فرزند است
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  108 8
  وزیر بی لیاقت استعفا استعفا
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  97 6
  حالا روتون سفید بچه ها ب کشتن دادین احمق ها
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
  98 3
  درود به شرف پزشکان با وجدان

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار