تفاهم‌نامه بهره‌برداری از نخستین سمن‌سرای پایتخت با حضور حجت نظری عضو شورای شهر تهران، شهردار منطقه ۲ و جمعی از فعالان اجتماعی و کنشگران مدنی به امضا رسید.

حجت نظری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ تهران، حجت نظری، رییس ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران در این مراسم، با اشاره به اینکه سمن‌سرای پایتخت بستری برای تقویت مشارکت اجتماعی و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد است، گفت: سمن‌سرا به عنوان مکانی برای فعالیت نهادهای مردمی و کنشگران مدنی راه‌اندازی شد و این مرکز می‌تواند فرصتی برای تمرین فعالیت‌های اجتماعی و مشارکتی سازمان‌های مردم‌نهاد باشد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بر اساس برنامه پیش‌بینی شده تا پایان سال جاری در همه مناطق ۲۲گانه تهران سمن‌سرا راه‌اندازی می‌شود، افزود: فعالیت نهادهای مردمی و تشکل‌های مردم‌نهاد، کارهای داوطللبانه و خیرخواهانه‌ای است که جامعه ما را زیست‌پذیرتر می‌کند.

 رسول کشت‌پور، شهردار منطقه ۲ تهران نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد یکی از مهمترین بسترهای بروز و نمایش مشارکت شهروندان است، گفت : در دنیای امروز دستیابی به پیشرفت مستلزم بهره‌مندی از عقلانیت، مشارکت عمومی است و تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد این ظرفیت را برای تقویت مشارکت اجتماعی فراهم می‌کنند.

 وی راه‌اندازی سمن‌سرا را گام نخست تقویت سرمایه اجتماعی در این منطقه برشمرد و گفت: امروز ما از مشارکت واقعی شهروندان محروم هستیم و این مساله نیازمند توجه جدی و تلاش در آموزش شهروندی و توسعه مفهوم شهرنشینی است و امید می‌رود با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد در ارائه آموزش به شهروندان و ایجاد تغییر در رفتار و سبک زندگی شهرنشینی بتوانیم بخش عمده‌ای از مشکلات شهری را مرتفع کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تقویت نهادهای مدنی، از آمادگی مدیریت شهری در منطقه ۲ تهران برای توسعه همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد و گفت: راه‌اندازی دو همراه‌سرای بیمار و همچنین مرکز حمایت از بیماران اوتیسم از دیگر اقدامات منطقه در این زمینه است و خدماتی که در این مراکز با همکاری تشکل‌های مردم‌نهاد ارائه می‌شود، می‌تواند  الگوی مناسب برای مشارکت‌پذیری سازمان‌های مردم‌نهاد باشد.

کد خبر 549999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار