سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اکنون شهرستان سراوان سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار و پرخطر قرار دارد و شهرستان‌های خاش، زابل، زاهدان، نیمروز و هامون در وضعیت زرد و با خطر متوسط بیماری قرار دارند.

تردد مردم سیستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سیما لاری گفت: استان سیستان و بلوچستان از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور دارای پایین‌ترین میزان موارد بستری و فوت در مقایسه با سایر استان‌های کشور بوده است. از اسفند سال گذشته تا اواسط اردیبهشت امسال نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان دارای یک روند نسبتا پایدار بود.

وی افزود: از اواخر اردیبهشت شاهد یک شیب صعودی در موارد ابتلا و بستری در این استان بودیم. به طوری که در روزهای آغازین تیر ماه سال جاری، موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان، به بیشترین میزان خود از زمان شیوع کرونا در کشور رسید.

لاری ادامه داد: خوشبختانه با همکاری مردم فهیم سیستان و بلوچستان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تلاش‌های بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان استان و همچنین حمایت‌های اعضای ستاد استانی کرونا، از اواسط تیر ماه شاهد یک روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان‌های این استان هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اکنون وضعیت بیماری در شهرستان سراوان در وضعیت هشدار و پرخطر قرار دارد و شهرستان‌های خاش، زابل، زاهدان، نیمروز و هامون در وضعیت زرد و با خطر متوسط بیماری قرار دارند.

وی ادامه داد: میزان استفاده از ماسک از سوی مردم استان سیستان و بلوچستان در اماکن عمومی، ادارات و بانک‌ها و مراکز خرید ۶۰ درصد و در وسایل حمل و نقل عمومی درون و برون شهری ۶۱ درصد گزارش شده است. همچنین بیشترین میزان استفاده از ماسک توسط متصدیان و شاغلین در واحدهای صنفی و صنعتی ۷۶ درصد و از سوی کارکنان ادارات، سازمان‌ها و بانک‌های استان ۹۱ درصد است.

لاری ادامه داد: بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان سیستان و بلوچستان در آرامستان‌ها و سوپرمارکت‌ها بوده و کمترین میزان رعایت در پاساژها، جایگاه‌های سوخت و کارگاه‌ها و صنایع کوچک استان گزارش شده است.

وی ضمن تشکر از کادر بهداشت و درمان استان سیستان و بلوچستان به دلیل مدیریت خوب بیماری کووید-۱۹ علی‌رغم همه محدودیت‌ها و کمبودهای این استان، گفت: امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده جدی تر و همگانی تر از ماسک از سوی مردم این استان، شاهد تداوم روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: باید بدانیم که هرگونه عادی انگاری شرایط و سهل انگاری در رعایت توصیه های بهداشتی می‌تواند زمینه خیز شدید بیماری در این استان را ایجاد کند.

کد خبر 547509

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار