استاندار تهران وضعیت این استان را از لحاظ شیوع کووید-۱۹ قرمز و سینوسی توصیف کرد و به ارائه آمار در این زمینه پرداخت.

انوشیروان محسنی بندپی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت کرونا در استان تهران گفت: وضعیت در استان تهران تغییری نکرده و شرایط قرمز و سینوسی است. در حقیقت تغییری در وضعیت استان تهران نداشته‌ایم.

محسنی بندپی ادامه داد: براساس گزارشی که به دست ما رسیده، تا روز گذشته ۳۱۰۰ نفر در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری بوده‌اند که از این تعداد ۱۰۵۰ نفر در وضعیت حاد بیماری قرار داشته‌اند.

وی اعلام کرد: تعداد مرگ و میر قطعی ناشی از کرونا در روز سه‌شنبه (۱۸ شهریور) ۳۶ نفر بوده است.

استاندار تهران درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی به‌ویژه مترو گفت: استفاده از ماسک در مترو بالای ۹۵ درصد است و شهروندان این مساله را به‌خوبی رعایت می‌کنند، ‌اما فاصله‌گذاری اجتماعی به دلیل جمعیت زیاد در مترو نمی‌تواند به‌خوبی رعایت ‌شود که این مساله اجتناب‌ناپذیر است.

محسنی بندپی در خاتمه درباره تامین واکسن آنفلوآنزا برای استان اظهار کرد: با شروع پاییز و افزایش بیماری‌های تنفسی و ریوی و شیوع آنفلوآنزا این نگرانی وجود دارد که با افزایش روند بیماری کرونا و یا بستری شدگان روبه‌رو شویم اما با تدابیری که اتخاذ شده است و افزایش توزیع واکسن آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته، این امیدواری وجود دارد که بتوانیم بیماری آنفلوآنزا را مدیریت کنیم و کرونا را نیز با رعایت پروتکل‌ها، ‌فاصله‌گذاری اجتماعی‌، استفاده از ماسک و شست‌وشوی دست و جلوگیری از تجمعات غیرضروری مدیریت کنیم.

کد خبر 547788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار