شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۸ میلیون و ۲۵ هزار و ۱۸۱ نفر رسیده و مرگ ۹۰۸ هزار نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده است.

كرونا در جهان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها ۲۰ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۳۸۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در میان هفت میلیون و ۱۳ هزار و ۷۹۶ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۹۵۳ هزار و ۲۵۸ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۰ هزار و ۵۳۸ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۲۰ میلیون و ۱۱ هزار و ۳۸۵  پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۲۰ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۳۸۵ نفر معادل ۹۶ درصد از موارد بهبود یافته و ۹۰۸ هزار نفر معادل چهار درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا با بیش از ۶.۵ میلیون مبتلا و نزدیک به ۲۰۰ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

براساس تازه‌ترین آمارها در حال حاضر در هند و برزیل نیز شمار مبتلایان به این بیماری از چهار میلیون نفر فراتر رفته و این دو کشور پس از آمریکا با آماری چشمگیر، به لحاظ موارد ابتلا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در جهان دارند.

همچنین در حال حاضر ایالات متحده، برزیل، هند، مکزیک و انگلیس، پنج کشور اول دنیا از نظر بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ هستند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 ۱. آمریکا شش میلیون و ۵۴۹ هزار و ۴۷۵ مبتلا، ۱۹۵ هزار و ۲۳۹ قربانی

۲. هند چهار میلیون و ۴۶۵ هزار و ۸۶۳ مبتلا، ۷۵ هزار و ۹۱ قربانی

۳. برزیل چهار میلیون و ۱۹۹ هزار و ۳۳۲ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۶۵۳ قربانی

 ۴. روسیه یک میلیون و ۴۱ هزار و ۷ مبتلا، ۱۸ هزار و ۱۳۵ قربانی

۵. پرو ۷۰۲ هزار و ۷۷۶ مبتلا، ۳۰ هزار و ۲۳۶ قربانی

۶. کلمبیا ۶۸۶ هزار و ۸۵۶ مبتلا، ۲۲ هزار و ۵۳ قربانی

۷. مکزیک ۶۴۷ هزار و ۵۰۷ مبتلا، ۶۹ هزار و ۹۵ قربانی

۸. آفریقای جنوبی ۶۴۲ هزار و ۴۳۱ مبتلا، ۱۵ هزار و ۱۶۸ قربانی

۹. اسپانیا ۵۴۳ هزار و ۳۷۹ مبتلا، ۲۹ هزار و ۶۲۸ قربانی

۱۰.آرژانتین ۵۱۲ هزار و ۲۹۳ مبتلا، ۱۰ هزار و ۶۵۸ قربانی

پس از آن کشورهای شیلی با ۴۲۷ هزار و ۲۷ مبتلا، ایران با ۳۹۳ هزار و ۴۲۵ مبتلا، انگلیس با ۳۵۵ هزار و ۲۱۹ مبتلا، فرانسه با ۳۴۴ هزار و ۱۰۱ مبتلا، بنگلادش با ۳۳۱ هزار و ۷۸ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۲۳ هزار و ۱۲ مبتلا، پاکستان با ۲۹۹ هزار و ۸۵۵ مبتلا، ترکیه با ۲۸۴ هزار و ۹۴۳ مبتلا، ایتالیا با ۲۸۱ هزار و ۵۸۳ مبتلا، عراق با ۲۷۳ هزار و ۸۲۱ مبتلا، آلمان با ۲۵۶ هزار و ۳۴۹ مبتلا، فیلیپین با ۲۴۵ هزار و ۱۴۳ مبتلا، اندونزی با ۲۰۳ هزار و ۳۴۲ مبتلا، اوکراین با ۱۴۳ هزار و ۳۰ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۱۴۱ هزار و ۹۷ مبتلا، کانادا با ۱۳۴ هزار و ۲۹۴ مبتلا، بولیوی با ۱۲۳ هزار و ۳۴۵ مبتلا، قطر با ۱۲۰ هزار و ۸۴۶ مبتلا، اکوادور با ۱۱۲ هزار و ۱۶۶ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۶ هزار و ۵۸۴ مبتلا، جمهوری دومینکن با ۱۰۰ هزار و ۹۳۷ مبتلا و مصر با ۱۰۰ هزار و ۴۰۳ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

کد خبر 548008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار