مردی که شرور معروف پایتخت به نام وحید مرادی را در زندان کشت، اکنون به خاطر تایید حکم قصاصش در یک قتل دیگر در یک قدمی چوبه دار است.

وحید مرادی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایران، این مرد که کریم نام دارد از سال ۸۸ تا کنون در ۳ پرونده جداگانه به اتهام ۳ قتل پای میز محاکمه رفته است. او در اولین پرونده که مربوط به سال ۸۸ بود موفق شد با جلب رضایت اولیای دم از قصاص نجات پیدا کند اما ۷ سال بعد دوباره مرتکب قتل شد و حکم قصاص گرفت و در حالی که در انتظار رأی دیوان عالی کشور بود در زندان سومین قتل را مرتکب شد و وحید مرادی را کشت.

کریم که در سال ۸۸ در یک نزاع جمعی مرتکب قتل شده بود پس از سال‌ها توانست رضایت خانواده مقتول را جلب کند و از زندان آزاد شود اما پس از آزادی یک باند سرقت مسلحانه تشکیل داد و در سال ۹۵ یک طلافروشی در لاهیجان را مورد سرقت قرار داد که بعد از دستگیری به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

تحقیقات مأموران نشان داد که او زمانی که مرتکب قتل شده یک تفنگ وینچستر  داشته و مردی ۴۷ ساله را با همین تفنگ به قتل رسانده است. بنابراین کریم به اتهام قتل و سرقت مسلحانه محاکمه شد و پرونده او بار دیگر در دادگاه کیفری استان مورد رسیدگی قرار گرفت و متهم با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد.

او در جلسه رسیدگی اتهام قتل را پذیرفت و گفت: من قصدم کشتن مقتول نبود اما چون شدت درگیری زیاد بود به طور اتفاقی او مورد اصابت گلوله‌های‌ تفنگم قرار گرفت و کشته شد.

در پایان جلسه دادگاه، قضات متهم را به قصاص محکوم کردند. او به زندان رجایی‌شهر بازگردانده شد تا حکم مورد تأیید دیوان عالی کشور قرار گیرد.

 • سومین پرونده

در آن زمان وحید مرادی نیز که در سال ۹۷ به اتهام قتل در یک میهمانی شبانه دستگیر شده بود به زندان رجایی‌شهر منتقل شد. چندی بعد درگیری میان کریم و وحید موجب قتل وحید مرادی ۴۳ ساله شد و پرونده سومین قتل برای کریم تشکیل  شد.

با تکمیل تحقیقات، پرونده در شعبه ۴ دادگاه کیفری استان تهران به جریان افتاد و او در جلسه دادگاه اتهام قتل را انکار کرد و ادعا کرد: من در درگیری شرکت کردم اما قتل وحید کار من نبوده است. در آن درگیری افراد زیادی بودند که هرکدام تیزی داشتند و ممکن است او را فرد دیگری کشته باشد. چرا از میان این همه آدم که در درگیری بودند، من باید متهم ردیف اول باشم.

در نهایت قضات دادگاه کریم را به اتهام قتل وحید مرادی مجرم تشخیص داده و او را به قصاص محکوم کردند.

درحالی که پرونده قتل وحید مرادی به دست کریم همچنان در دیوان عالی کشور در انتظار رأی است، پرونده دومین قتل او که پیش‌تر مورد رسیدگی قرار گرفته بود در دیوان عالی کشور مهر تأیید خورد و او در یک قدمی طناب دار قرار گرفت.

این در حالی است که پرونده این متهم درخصوص قتل وحید مرادی همچنان در دیوان عالی کشور مفتوح است.

کد خبر 546208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  43 4
  به درك واصل بشه
 • علیزاده IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  27 3
  عجب شعاری یک واقعیت روزمره
 • مژگان IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  26 0
  اگر با اولین قتل اولیای دم پول نمیگرفتند و این حیوان خون اشام را ازاد نمیکردند دوباره ادم نمیکشت اونکه حکمش اعدام بود در ازای دریافت پول وحید مرادی را هم کشت
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  34 5
  بله یه بار که بخشیده بشه قاتل نتیجش میشه همین - قابل توجه کسانی که میگمن با اعدام چیزی درست نمیشه بدونن که با بخشیدن مجرم مجرم جری تر و پررو تر میشود .لعنت الله علیهم
 • هادی IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  63 6
  چه راحت تویه زندان همدیگررو میکشن ـ!!!! مگه کنترلی نیس؟
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  32 2
  بجای افکاریها این قاتلهای بالفطره را اعدام کنید ولی اگر واقعا قاتل باشه نه بخاطر شکنجه واعتراف اجباری ووضعیت فساد جنایت وخرابکاری مسئولین اینها قاتل شدند
 • سعید سعید CA ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  20 6
  چرا عکس قاتل وحید رو قبل از اعدام منتشر نمیکنن؟ شاید خیلی ها خیلی حرف برای گفتن داشته باشن ؟
 • MM2 IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  25 4
  امنیت داریم
 • IR ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  1 0
  مملکت شده مثل امریکای جنوبی کارتل و مافیا و تبهکار و .....
 • صمد IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  1 0
  امنیت خوبی داریم ماشاالله هزار ماشاالله امروز میگیرن فردا آزاد میکنن
 • IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  1 0
  زودتر باید اعدامش کنن

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار