رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۳ نفر خبر داد که چند روز پیش در خیابان ستارخان تهران یک نفر را با خودروی مجهز به چراغ گردان ربوده بودند.

آدم‌ ربایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  فارس، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در ساعت ۱۰ صبح روز ۲ شهریورماه سال جاری مرد میانسالی با مراجعه به کلانتری ۱۱۸ ستارخان از ربوده شدن برادرش به نام صفر ۵۰ ساله توسط ۴ نفر سرنشین یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ با چراغ گردان در محدوده ستارخان خبر داد.

وی گفت: بلافاصله پرونده با موضوع آدم‌ربایی تشکیل و به جهت رسیدگی تخصصی به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

برادر شاکی با حضور در اداره یازدهم به کارآگاهان گفت: برادرم کارخانه‌ای در جنوب تهران دارد و روز حادثه پس از خارج شدن از منزل در خیابان ستارخان توسط ۴ نفر سرنشینان یک دستگاه خودوری پژو ۴۰۵ ربوده شده و طی تماس تلفنی آدم‌ربایان در قبال آزادی برادرم درخواست ۱۳۰ میلیارد تومان وجه نقد یا معادل آن ارز یا جواهرات کرده اند.

این مقام ارشد پلیس پایتخت گفت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند که با انجام اقدامات پلیسی و کارآگاهی ردی از تبهکاران در یکی از شهرستان‌های غربی تهران به دست آمد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات جنایی خود با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم مخفیگاه آدم‌ربایان را در محدوده غرب استان تهران شناسایی کردند.

وی ادامه داد: با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.

سردار لطفی افزود: کارآگاهان ۶ شهریورماه طی یک عملیات پلیسی و ضربتی موفق شدند ۳ نفر آدم‌ربا را دستگیر و فرد ربوده‌شده را از چنگال تبهکاران آزاد کنند. در ادامه عملیات، با بازرسی از مخفیگاه آنان یک قبضه کلت کمری به همراه فشنگ جنگی، گاز اشک‌آور، شوکر و ۳ قبضه چاقو کشف و ضبط شد.

سردار لطفی با بیان اینکه تبهکاران در تحقیقات صورت‌گرفته به جرم خود معترف شدند، اظهار داشت: آدم‌ربایان در ادامه تحقیقات تخصصی انگیزه را کسب مال عنوان داشتند و گفتند با توجه به شناختی که از شاکی داشتیم با طرح‌ریزی نقشه و با جعل عنوان مأمور مسیر حرکت وی را گرفتیم و بلافاصله او را ربودیم و طی تماس با خانواده‌اش درخواست ۱۳۰ میلیارد تومان کردیم که به مقصودمان نرسیدیم و دستگیر شدیم.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با تلاش همکارانم در بخش معاونت جرائم جنایی که منجر به کشف این پرونده شد، تبهکاران نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی هستند.

کد خبر 545083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار