همزمان با مرگ مرموز پسر ۸ ساله و مسمومیت برادر ۶ ساله‌اش در خانه، بازپرس جنایی تهران تحقیقات خود را برای رمزگشایی از این ماجرای پیچیده آغاز کرد.

فوت کودک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه ایران، ساعت ۱۰:۳۰ صبح شنبه ۸ شهریور مأموران کلانتری ۱۲۰ سیدخندان در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ مرموز پسر ۸ ساله‌ای خبر دادند. باتوجه به حساسیت موضوع تحقیقات به دستور بازپرس مصطفی واحدی آغاز شد.

در بررسی‌های اولیه و تحقیق از خانواده پسربچه مشخص شد که علاوه بر او برادر ۶ ساله‌اش نیز حالش بد بوده و بی‌هوش شده که برای درمان به بیمارستان لقمان منتقل شده است. با توجه به مشکوک بودن علت مرگ، دستور انتقال جسد کودک به پزشکی قانونی صادر و انجام آزمایشات روی پسربچه بی‌هوش نیز آغاز شد.

همچنین در نخستین بررسی‌ها از خانواده دو کودک مشخص شد که پدر و مادر بچه‌ها حدود ۶ سال قبل از هم جدا شده‌اند و مدتی بعد پدرشان با زن جوانی ازدواج کرده است و سرپرستی بچه‌ها نیز با پدر بوده و مادرشان فقط در هفته ۴۸ ساعت حق ملاقات با فرزندانش را داشته است.

در ادامه تحقیقات تیم جنایی دریافت پنجشنبه گذشته جشن تولد یکی از پسرها بوده و مادرشان به‌دنبال بچه‌ها آمده و آنها را با خود به کرج برده تا برایشان جشن بگیرد. ساعت ۴ عصر جمعه نیز بچه‌ها را به خانه پدرشان برگردانده است در حالی که حالشان خوب بوده و مشکلی نداشته‌اند. همان شب نیز بچه‌ها با پدر و نامادری خود بیرون رفته‌اند اما آخر شب که به خانه برگشتند بچه‌ها اظهار خستگی و بی‌حالی کرده و به اتاقشان رفته‌اند تا بخوابند. تا اینکه صبح روز بعد که پدر و نامادری به سراغ بچه‌ها رفته‌اند متوجه حال وخیم آنها شده و بچه‌ها را به بیمارستان برده‌اند. اما برادر بزرگتر مدت زیادی زنده نماند و هردو جان باخت.

پدر دو کودک با احتمال اینکه زمانی که بچه‌ها با مادرشان بوده‌اند اتفاقی برایشان رخ داده باشد، از همسر اول خود شکایت کرده و خواهان بررسی ماجرا شده است. اما مادر این دو پسربچه با بیان اینکه بچه‌ها هنگام تحویل به پدرشان در سلامت کامل بوده‌اند، با شکایت علیه نامادری بچه‌ها مدعی شد که ساعت ۴ بعدازظهر روز جمعه زمانی که بچه‌ها را برگردانده، حالشان خوب بوده و احتمالاً بعد از تحویل بچه‌ها به نامادری و پدرشان این اتفاق برای آنها رخ داده است.

تحقیقات نشان می‌دهد که نامادری رابطه خوبی با بچه‌ها داشته است. هرچند تحقیقات اولیه احتمال مسمومیت دو کودک را تقویت می‌کند اما بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران اعلام نظر نهایی را به نتیجه آزمایش‌های سم‌شناسی پزشکی قانونی درباره علت مرگ موکول کرده است.

کد خبر 545197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار