شهردار منطقه ۱۳ تهران از احداث اولین مسیر ویژه دوچرخه‌سواری در اتوبان‌های تهران خبر داد.

دوچرخه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه ۱۳ تهران درباره راه‌اندازی مسیر دوچرخه در بزرگراه‌های شرق پایتخت اظهار داشت: در راستای سیاست‌های مدیریت شهری در خصوص ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از حمل و نقل پاک و همچنین لزوم تامین ایمنی تردد دوچرخه‌سواران و عابران پیاده، عملیات احداث مسیر دوچرخه‌سواری در منطقه اجرا شد.

وی افزود: فرهنگ‌سازی و جایگزینی حمل و نقل پاک به جای خودرو و ارتقاء سطح سلامت جامعه و شهروندان به خصوص در شرایط کنونی مبارزه با ویروس کرونا از اهم اهداف اجرای این طرح به شمار می‌رود.

رحمان‌زاده با اشاره به جزئیات این اقدام اظهار داشت: عملیات احداث مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری با کارشناسی و مطالعات متعدد در این زمینه برای در نظر گرفتن ایمن‌ترین مسیر برای دوچرخه‌سواران در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه مسیر دوچرخه‌سواری واقع در اتوبان شهید دوران و قسمتی از بزرگراه شهید یاسینی در حال اجراست که طول این مسیر حدود ۷۰۰۰ متر طول و عرض این مسیر ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی‌متر است، تصریح کرد: این مسیر از میدان شهید کلاهدوز آغاز و تا در شرقی مترو شهید کلاهدوز ادامه دارد که به‌وسیله علایم جداکننده فیزیکی و نوشتاری طراحی و جانمایی شده است.  

شهردار منطقه ۱۳ تهران، بازدید و بررسی روزانه مسیرهای دوچرخه‌سواری و حذف هر گونه زواید در این مسیرها را از اولویت‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک برشمرد و گفت: با تکمیل این عملیات و استفاده بیشتر از دوچرخه به جای خودروهای شخصی، شهری سالم و با آلودگی کمتر را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 545331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار