معاون وزیر اقتصاد در واکنش به پیگیری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای ارائه سهام عدالت به جاماندگان گفت: اگر مجلس ارائه سهام عدالت جدید را تصویب کند، دولت مکلف است آن را اجرا کند.

سهامع دالت

به گزارش همشهری انلاین به نقل از تسنیم، بعد از خبر لغو عرضه ای‌تی‌اف دوم و اختلاف نظر جدی بین دو وزارت‌خانه در خصوص سازوکار عرضه سهام شرکتهای پالایشی بار دیگر موضوع ارائه سهام عدالت به جاماندگان از دریافت این سهام، به‌صورت جدی مطرح شده است.

 عباس معمارنژاد در پاسخ به پرسشی در خصوص پیگیری مجلس شورای اسلامی برای ارائه سهام به جاماندگان طرح سهام عدالت گفت: اعتقاد وزارت اقتصاد این است که دولت سهمی برای واگذاری به جاماندگان ندارد. در قانون نیز ۶ دهک جامعه دیده شده که با توجه به مشمول بودن ۴۹ میلیون نفر، این هدف تا حدودی پوشش داده شده اما اینکه بعد از این کسانی به ۶ دهک اضافه شده‌اند یا خیر بحث دیگری است.

اما در ادامه معاون وزیر اقتصاد در واکنش به این ابهام خبرنگار تسنیم که  براساس گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه  اجتماعی حدود ۲۰ میلیون  ثروتمند مشمول سهام عدالت شده و ۲۰ میلیون نفر از دهکهای اول تا ششم از دریافت سهام عدالت بازمانده‌اند، گفت: به هر صورت اگر قانونی مبنی بر اعطای سهام جدید تصویب شود دولت مکلف است که آن را اجرا کند.

 در حالی که وزیر اقتصاد تأکید کرده بود هیچ سهام عدالتی برای واگذاری به جاماندگان وجود ندارد دارایی موجود در ای‌تی‌اف‌های دولتی (دارای اول، دوم، سوم و احتمالاً چهارم) از کدام محل تأمین شده است؟ نکته جالب توجه اینکه مشابهت‌های جدی میان پرتفوی سهام عدالت و سهام موجود در ای‌تی‌اف‌های دولتی وجود دارد.

مجلس شورای اسلامی به‌صورت جدی به‌دنبال ارائه سهام عدالت به حداقل ده میلیون نفر جامانده دریافت سهام عدالت است در این بین نمایندگان محترم باید به این سؤال پاسخ دهند؛ آیا آنها هم معتقدند سهام عدالت جاماندگان باید از محل دارایی ای‌تی‌اف‌های دولتی تأمین شود یا محل دیگری برای این منظور وجود دارد؟

کد خبر 539158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  4 0
  من که زن سرپرست خانواده و عضو بهزیستی هستم سهام عدالت ندارم ولی اطرافیانم که جز کارمند های رده بالا در اداره دولتی هستن با حقوق بالا سهام عدالت دارن
 • دختر زمستان IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  8 0
  خدا خیرتون بده که انقد پیگیر هستین . بالاخره یکیم پیدا شد که حق مظلوم رو از ظالم بگیره تو این مملکت

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار