عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از مردم خواست در ماه محرم امسال به جای نذری‌های متداول مانند آش، شله‌زرد و... ماسک نذری توزیع کنند و به افراد مختلف ماسک بدهند.

عزاداری در  ایام شیوع کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: ما هرچه داریم از محرم و صفر است، اگر محرم نباشد اصلا ما هم نیستیم، همگی باید در این عزا شرکت کنیم، اما محرم امسال مانند گذشته نیست و به خاطر شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوت است و باید نکاتی را درباره آن مدنظر داشته باشیم.

به گفته وی هر عاملی که منجر به ایجاد تجمع شود، گردش ویروس کرونا را در جامعه تسهیل می‌کند و موجب افزایش موارد ابتلا و بستری در بیمارستان و اشغال تخت‌های ویژه و مرگ‌ومیر می‌شود: از مردم می‌خواهیم مسائل بهداشتی و به ویژه فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کنند و محرم امسال هر خانه یک حسینیه باشد و از طریق رادیو و تلویزیون و رعایت مسائل بهداشتی و روش‌هایی که باعث انتقال بیماری نشود، عزاداری امام حسین (ع) را انجام دهند.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به نذورات مختلفی که برخی افراد در این ماه پخش می‌کنند، افزود: از مردم می‌خواهیم به جای نذری‌های متداولی مانند آش و شله زرد و... ماسک نذر کنند و به افراد مختلف ماسک بدهند. اکنون اگر کسی می‌خواهد ثواب کند بهتر است به ایستگاه‌های مترو برود و به هرکسی که یک بلیت مترو خرید یک ماسک رایگان بدهد.

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: دسته‌های عزارداری خیابانی هم در این شرایط کرونا توصیه نمی‌شود؛ چراکه فاصله‌گذاری اجتماعی در این نوع اجتماع رعایت نمی‌شود.
 

کد خبر 536528

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha