رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از عمدی بودن آتش‌سوزی بوستان چیتگر خبر داد.

آتش سوزی چیتگر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران امروز (سه شنبه ۱۳ خرداد) در دویست و هفدهمین جلسه این شورا، بیان عمدی بودن آتش‌سوزی بوستان چیتگر گفت: در انتهای شمال غربی بوستان چیتگر به دلیل اموال پلی‌اتیلن که وجود دارد، آتش سوزی رخ داد که این آتش سوزی عمدی بود.

وی از معاونت خدمات شهری و مدیریت منطقه درخواست کرد با توجه به شرایط گرمای هوا و مسائل سیاسی – اجتماعی نظارت کافی بر شهرها انجام شود تا چنین اتفاقاتی شهر را دچار مشکل و آسیب نکند.

نوری در ادامه با اشاره به تذکر یک عضو شورا مبنی بر بسته بودن چیتگر گفت: کارشناسان خود را به صورت ناشناس به این پارک فرستادم و بعد از گفتگو با مردم با مسئولان شهرداری منطقه نیز گفتگوهایی انجام دادند و  در حال حاضر امکان بهره برداری شهروندان از این بوستان جنگلی وجود دارد.  

وی ادامه داد: به عنوان رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر باید اطلاعات دقیقی برای قضاوت درست به دست می‌آوردم و متوجه شدم در حال حاضر فعالیت در این بوستان انجام می‌شود و مردم در آن تفریح می کنند.

نوری با اشاره به تصویب ستاد مقابله با کرونا برای بسته شدن بوستان‌ها گفت: در این فاصله شهرداری این منطقه اقدام به انجام عملیات کاشت و بازپیرایی ۴۰ هزار اصله درخت و احداث باغ با ۲ هزار اصله درخت میوه در بوستان چیتگر کردند؛ همچنین در این مدت نسبت به عملیات بِه زراعی اعم از شخم زدن و حذف علف های هرز و دفع آفات نباتی اقدام کرده است.  

عضو شورای اسلامی شهر تهران  با بیان اینکه عدم تردد خودروها در این بوستان باعث کاهش آلودگی صوتی و محیطی و توقف تخریب فضای سبز شده است، تاکید کرد: این بوستان پذیرای شهروندان بدون خودرو است و پیست ها و مسیرهای دوچرخه سواری نیز در حال ارائه خدمات هستند و قرار است ۱۲ خودرو برقی نیز در ورودی های بوستان برای خدمات رسانی استقرار پیدا کنند.

وی ادامه داد:  تهیه طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده نزدیک در حال تصویب است.

کد خبر 517500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار