مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
۰ نفر

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران به تشریح دلیل شعله‌ور شدن درختان پارک چیتگر پرداخت.

آتش سوزي در پارك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران درباره جزئیات حادثه آتش‌سوزی دوشنبه شب در پارک جنگلی چیتگر، گفت: در خصوص این حادثه باید چند نکته را بازگو کرد. نکته اول این است که آتش‌سوزی در منطقه شمالی پارک چیتگر در نزدیکی درب شماره ۴ و ۵ رخ داده که البته نقطه‌ای است که مردم برای حضور و اسکان آنجا را انتخاب نمی‌کنند.

ملکی گفت: نکته دیگر این است که اولین شهروندی که با سامانه آتش‌نشانی تماس گرفته است مسیر عبوری و لاین اتوبان را اشتباه اعلام کرده که در تماس بعدی مسیر و محل دقیق آتش‌سوزی اصلاح می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران افزود: یکی دیگر از موارد مهم در خصوص این حادثه این است که در برخی تصاویر و فیلم‌های منتشر شده شعله‌های آتش سر به فلک کشیده و آتش با ارتفاع بلندی را نشان می‌دهند که معمولا در مواقعی که بوته و علف‌های خشک بسوزد چنین آتشی ایجاد نمی‌شود.

وی گفت: دلیل این امر این بوده است که در محل وقوع حادثه یک کانکس مربوط به یک شرکت پیمانکاری وجود داشته است که مشغول اجرای پروژه آبرسانی بوده‌اند و داخل کانکس مقدار زیادی لوله‌های از جنس پولی اتیلن وجود داشته است. این لوله‌ها از مواد نفتی تولید می‌شوند که سریع‌الاشتعال بوده و شعله‌های زیادی هم ایجاد می‌کند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران تصریح کرد: آتش‌نشانان پس از اعلام وقوع حادثه در مدت کمی بیشتر از ۷ دقیقه خود را به محل رساندند که بخشی از این زمان مربوط به اصلاح آدرس بوده است.

کد خبر 517332
منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار