جدیدترین پژوهش‌های متخصصان زبان بدن نشان می‌دهد که نحوه قفل کردن انگشتان هر دو دست مطالب بسیاری را درباره شخصیت شما آشکار می‌کند.

دست - روانشناسی

قبل از خواندن ادامه این مطلب می‌خواهم که همین الان، انگشتان دو دستتان را قفل و بررسی کنید که انگشت شست چپ روی انگشت شست راست قرار گرفته یا هر دو شستتان در راستای هم هستند یا انگشت شست راست روی انگشت شست چپ جا خوش کرده است؟!

بر اساس تحقیقات یکی از برندگان جایزه نوبل فیزیولوژی چگونگی قفل شدن انگشتان دو دست،‌ تست روان‌شناسی به حساب می‌آید و توجه داشته باشید که نتیجه‌گیری این آزمون بر اساس تحقیقات راجر ولکات اسپری برنده جایزه نوبل صورت گرفته است. «راجر» یک دانشمند در زمینه نوروسایکولوژی است که برنده جوایزی همچون جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی شده است. در ادامه تحلیل این تست روان‌شناسی را خواهید خواند، فقط توجه داشته باشید که بعضی از این نکات، ممکن است برای همه صدق نکند.

 • آیا دو انگشت شستتان در راستای هم قرار دارد؟

شما فردی هستید که قبول دارید توجه به جزئیات بسیار مهم است. شما یک فرد کمال‌گرا هستید و همین میزان فداکاری و توجه را از دیگران نیز انتظار دارید. اگر جزو این دسته از افراد باشید، ذاتاً مهارت رهبری دارید و همیشه در این زمینه الگوی دیگران هستید اما این بدان معنا نیست که شما به نیازها و شرایط افراد دیگر توجه نمی‌کنید. شما همیشه اظهارنظر افراد دیگر را می‌شنوید و سعی می‌کنید قبل از تصمیم‌گیری به نقطه نظرات دیگران توجه کنید.

رک‌گویی، صداقت و خلوص نیت شما گاهی می‌تواند دهان بعضی از افراد را ببندد، اما همین ویژگی‌هاست که شما را در نظر بسیاری محبوب می‌کند. شما در روابط عاطفی نیز به‌ صراحت و صداقت اهمیت می‌دهید و هرگز از بیان افکار خود اجتناب نمی‌کنید و فرد مورد علاقه خود را هم از انجام این کار باز نمی‌دارید.

 • آیا انگشت شست چپ‌تان روی انگشت شست راستتان است؟

اگر به این شکل انگشتان دست‌های خود را در هم قفل می‌کنید، احتمالاً فردی عمل‌گرا هستید. شما فردی هستید که وقتی به‌شدت احساساتی می‌شوید، هرگز تصمیم نمی‌گیرید.

شما معمولا قبل از نتیجه‌گیری، جوانب مثبت و منفی یک موضوع یا اتفاق را می‌سنجید. فریب‌دادن شما نیز بسیار دشوار است و از این نظر باید خوشحال باشید. شما یک توانایی مادرزادی در تشخیص دروغ‌های دیگران دارید و به همین دلایل دوستان و اعضای خانواده ارزش زیادی برای شما قائلند و اغلب برای مشورت نزد شما می‌آیند که معمولاً توصیه‌های عاقلانه‌ای هم به آن‌ها می‌کنید.

اما همه این موارد به معنای این نیست که شما یک فرد جدی باشید. برعکس، شوخ‌طبعی شما حتی می‌تواند به دلگیرترین مکان‌ها شادی بخشد. حس شوخ‌طبعی خارق‌العاده شما باعث می‌شود که در جمع‌ها، دیگران را مانند یک آهن‌ربا به خود جذب کنید. همچنین شما یک فرد رمانتیک هستید که کاملاً می‌دانید چطور یک رابطه عاشقانه را مدیریت کنید و دقیقا می‌دانید چه چیزی را در چه زمانی بگویید تا بتوانید خوشبختی بیشتری را تجربه کنید.

 • آیا انگشت شست راستتان روی انگشت شست چپتان است؟

اگر شما فردی هستید که هنگام در هم قفل کردن انگشتان خود، ترجیح می‌دهید انگشت شست راست را بالای انگشت شست چپ خود قرار دهید، در این صورت شما هوش هیجانی بالایی دارید. شما می‌توانید احساسات دیگران را درک کنید حتی اگر سعی کنند احساسات واقعی خود را پنهان کنند. این توانایی منحصر به فرد باعث می‌شود دیگران به‌راحتی با شما درددل کنند.

فقط در چنین مواقعی باید کمی مراقب باشید تا رازدار خوبی به حساب بیایید. این توانایی چشم‌اندازی را در اختیار شما قرار می‌دهد که دیگران قادر به درک آن نیستند و به شما کمک می‌کند متفاوت فکر کنید و تصمیمات درستی بگیرید. اگرچه تصمیم‌گیری‌ها پس از بررسی همه جوانب دیگر به لحاظ عاطفی، گاه به زمان نیاز دارد. توانایی شما در درک احساسات عمیق و ایجاد صمیمیت، دیگران را به سمت شما جذب می‌کند.

در روابط عاطفی، احساسات ناگفته شریک عاطفی خود را درک می‌کنید. شما هرگز برای تامین هرگونه نیاز عاطفی همسر مشکلی نخواهید داشت و این یک خبر خوب برای همسرتان است!

منبع: Bright Side ترجمه از خراسان

کد خبر 516115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 4
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سارا❤ US ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  2 1
  عالی
 • Mahmud IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  3 1
  کاملا چرته ایشون درباره خودشون ویک اقلیت تز دادن به همه آدمها نمیشه ربط داد پس تکلیف بقیه آدمها چیه اینا خصوصیت فقط دو درصد بشر هست که تو طیف افراد خلاق وکار فرما اطلاق می‌گردد
 • سهیل IR ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 2
  در مورد من که کاملا وارونه گفته
 • شکوه IR ۰۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 2
  مال من دو تا شصت روبروی هم هستن که چیزی ننوشته اید
 • Parya IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 3
  واقعیت داره محشره واسه هر کی دور و برمه صدق کرده

دیدگاه خوانندگان

وبگردی