شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس آماده فرستادن دو فضانورد ناسا به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شود که نخستین پرتاب فضانورد از آمریکا پس از بازنشسته شدن شاتل‌های فضایی است.

bob behnken

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از space.com پرتاب سفینه دراگون سرنشین‌دار شرکت اسپیس‌ایکس حامل دو فضانورد ناسا با یک موشک فالکون از سکوی پرتاب تاریخی 39A در روز چهارشنبه ۲۷ مه (۷ خرداد) در ساعت ۴:۳۳ بعدازظهر به وقت شرق آمریکا (۸:۳۳ بعدازظهر به وقت گرینیچ) به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام خواهد شد، البته به شرطی که وضعیت آب و هوایی مناسب باشد.

باب بنکن و دوگ هارلی دو فضانوردی هستند که برای نخستین بار پس از تقریبا یک دهه - پس از بازنشستگی شاتل‌های فضایی- از خاک آمریکا به مدار زمین فرستاده خواهند شد. این ماموریت که  Demo-2 نام دارد، نخستین پرواز آزمایشی سفینه دراگون سرنشین‌دار هم هست که پس از پرواز آزمایشی Demo-1 سفینه بدون سرنشین دراگون در مارس ۲۰۱۹ انجام می‌گیرد.

پس از پرتاب موشک فالکون ۹ این دو فضانورد سوار بر سفینه دراگون مسیری مداری ۱۹ ساعته‌ای را طی می‌کنند تا در روز پنجشنبه ۲۸ مه به سه نفر سرنشین ایستگاه فضایی بین‌المللی بپیوندند.

بنکن و هارلی یک تا چهار ماه در این آزمایشگاه مداری خواهند گذراند که بستگی به اینکه وضعیت سفینه سرنشین‌دار دراگون حامل آنها چطور باشد و همچنین پرتاب یک سفینه دراگون سرنشین‌دار دیگر به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی در ماموریتی به نام Crew-1 در چه زمانی انجام شود.

کد خبر 515244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار