یک متخصص تغذیه با بیان اینکه همه افراد سالم شکمو هستند، گفت: در این بین برخی برحسب عادت این ویژگی را کنترل کرده، اما برخی دیگر کنترلی روی آن نداشته و عادت به پُرخوری را در خود نهادینه کرده‌اند.

پرخوری شبانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هادی عبدالله ‌زاد، یک متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص علت اشتهای زیاد برخی افراد و پرخوری آن‌ها گفت: سیستم مغزی تمام افراد سالم به گونه‌ای است که اگر بعد از صرف غذا، در حد معمول و نه در حدی که جایی برای صرف خوراکی دیگری نباشد غذای خوشمزه دیگری به آن‌ها بدهند، باز هم میل به خوردن آن دارند.

او گفت: به طور مثال اگر فردی وعده ناهار را صرف کرده و علاقه شدیدی به نوعی غذا یا تنقلات دارد، اگر این خوراکی‌ها را بعد از ناهار به او بدهند، به طور طبیعی میل به خوردن آن دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: بنابراین به نوعی همه افراد سالم شکمو هستند، اما آنچه موجب شده تنها برخی افراد به این صفت شناخته شوند، بحث عادت‌های غذایی است.

عبدالله‌زاد افزود: برخی افراد به علت اینکه اینکه خوراکی خوشمزه‌ای بعد از غذا مقابل آن‌ها قرار نگرفته، یا به فکر سلامتی خود هستند و یا رژیم غذایی دارند، عادت کرده‌اند که بعد از صرف هر وعده چیز دیگری نخورند و به نوعی این عادت غذایی باعث شده آن‌ها جلوی پرخوری خود را بگیرند، اما در مقابل افراد شکمو خود را به این وضع عادت نداده و هر خوراکی که مقابل خود دیده اند مصرف کرده اند و همین امر به مرور زمان موجب تشدید شکمو بودن آن‌ها شده و آن‌ها به این صفت شناخته می‌شوند.

این متخصص تغذیه گفت: افراد خود موجب ایجاد این شرایط شده و عادت به پرخوری و شکمو بودن را در خود نهادینه کرده‌اند.

او افزود: این افراد فکر و تمرکزشان را صرف خوردن کرده‌اند و مدام پی خوراکی‌های خوشمزه هستند و همین امر موجب شده به این وضعیت عادت کنند و در صورت اصلاح عادت‌های غذایی این افراد می‌توانند این ویژگی ناخوشایند را از خود دور کنند.

کد خبر 509653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار