یک اتاقک ضدعفونی در فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ به طور آزمایشی نصب شده است که میکروب‌ها از جمله ویروس کرونا را در ۴۰ ثانیه از بین می‌برد.

اتاقک ضدعفونی کننده

به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از دیلی‌میل نوشت: فرودگاه هنگ‌کنگ نخستین مکان در دنیاست که از اتاقک‌های پاکسازی CLean Tech استفاده می‌کند. در حال حاضر کارمندان بخش‌های کلیدی مانند کادر درمان از این اتاقک‌ها استفاده می‌کنند.

شرکت تولیدکننده ادعا می‌کند سطح داخلی این اتاقک مملو از مواد آنتی‌میکروبی است که هرگونه ویروس و باکتری از جمله ویروس کرونا را از روی انسان از بین می‌برد.

  • فرایند پاکسازی

فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ این اتاقک را یک واحد ضدعفونی‌سازی کل بدن توصیف کرده است. قبل از ورود افراد به اتاقک، دمای بدن آن‌ها برای ابتلا به تب کنترل می‌شود. تب یکی از نشانه‌های ابتلا به عفونت کوویدـ۱۹ است.

پس از ورود فرد به اتاقک فرایندهای ضدعفونی و پاکسازی آغاز می‌شود و پس از ۴۰ ثانیه پایان می‌یابد.

به گفته سخنگوی فرودگاه، فضای داخلی کانال مجهز به پوشش ضدمیکروبی است که از راه دور ویروس و باکتری روی بدن انسان و لباس‌های او را با فناوری‌های فتوکاتالیستی و نانوسوزن از بین می‌برد.

اسپری پاکسازی‌کننده نیز برای ضدعفونی کردن لحظه‌ای به کار می‌رود.

این اتاقک فقط یکی از ابزارهایی است که برای پاکسازی و ضدعفونی در فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ استفاده می‌شود. ربات‌های سیلندری مجهز به لامپ اشعه مافوق بنفش نیز برای پاکسازی محیط به کار می‌روند.

کد خبر 507234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار