دو شرکت بزرگ تکنولوژی اپل و گوگل برای ساخت تکنولوژی جدیدی برای کمک به کاهش انتشار کووید-۱۹ با هم همکاری می‌کنند.

contact tracing

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هلث‌دی نیوز اپل و گوگل برای ایجاد تکنولوژی برای ردیابی تماس کووید-۱۹ با یکدیگر همکاری می‌کنند. این همکاری مشترک به ایجاد پلتفرم‌هایی برای هر دو  سیستم عامل iOS و اندروید خواهد انجامید که امکان استفاده از بلوتوث برای ردیابی تماس به منظور کاهش انتشار ویروس کرونا می‌دهد.

بر اساس گزارش گوگل در این باره «ردیابی تماس» به افراد هشدار می‌دهد که فردی که اخیرا با او در تماس بوده‌اند، بعدا به ویروس کرونا مبتلا شده است، و بنابراین احتمالا در معرض ویروس قرار گرفته‌اند. 

همکاری این دو شرکت دو مرحله خواهد داشت. اپل و گوگل در ماه مه (اردیبهشت) اپلیکیشنی را برای کاربران در اپل استور و گوگل پلی استور برای دانلود کردن منتشر می‌کنند.

بعد این شرکت‌ها در ماه‌های آینده برای ایجاد یک پلتفرم گسترده‌تر ردیابی تماس بر اساس بلوتوث کار خواهند کرد که درون پلتفرم‌های iOS و اندروید گنجانده می‌شوند.

در این شیوه ردیابی تماس تلفن‌ها از داده‌های بلوتوث رای ردیابی افراد در هنگامی که نزدیک یکدیگر هستند، استفاده می‌کند. اگر شخصی آزمایش ویروسی‌اش مثبت شود، می‌توانند این اطلاعات را به اپلبکیشن بدهند و بعد اپلیکیشن افرادی که با تلفن‌هایشان در نزدیک این شخص قرار دارند، هشدار دهد.

کد خبر 499774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار