باغ آذری از محله‌های محروم جنوب شهر است که در چند دهه گذشته به دلایل مختلف، برای توسعه از دیگر محله‌ها عقب‌مانده و پیشرفت چندانی نکرده است.

آذری

همشهری آنلاین/ رضا نیکنام: این محله قدیمی و پرجمعیت با توجه به موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی ویژه، جنس خاک، تراکم بالا، فراوانی خانه‌های فرسوده و سکونت خانواده‌های کم درآمد و... فرصت مناسبی برای پیشرفت نداشته و اندک امکاناتش به سرای محله، ایستگاه آتش‌نشانی، سوله بحران، بوستان و زمین چمن مصنوعی محدود می‌شود.‌ آبادانی محله باغ آذری عزم جدی مسئولان را می‌طلبد و با همت شهرداری و نهادهای مسئول و مشارکت خیّران محقق می‌شود. «حمید رضازاده» و مرحوم حاج «ابوالقاسم شفیعی» افراد خیری هستند که با هزینه خودشان مجری وبانی ساخت پیشرفته‌ترین آکادمی استعدادیابی فوتبال در محله باغ آذری شده‌اند. در این گزارش معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه۱۶ از نقش افراد نیکوکار درمحرومیت‌زدایی و بهبود شرایط زندگی مردم و همچنین از این پروژه ورزشی می‌گوید که گفته می‌شود برای نخستین بار در این وسعت در پهنه جنوب درحال ساخت است.

داخل بوستان میثاق فضای مناسبی وجود داشت که مدت‌ها از آن به‌عنوان رختکن بازیکنان فوتبال استفاده می‌شد، اما این مکان وسیع با اجرای یک طرح می‌توانست کاربری متفاوتی پیدا و نیازهای فرهنگی و ورزشی بسیاری از جوانان منطقه را برآورده کند.