نماینده‌ تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم و دولت یازدهم به کتک خوردن از سوی سایر نهادها عادت دارند و هجمه‌های سنگینی به مجلس دهم وارد کردند تا بتوانند مجلس یازدهم را به دست بگیرند و در نهایت موفق شدند؛ انشالله که بتوانند در این شرایط که مشکلات سنگین بر کشور حاکم ‌است، عملکرد خوبی داشته باشند.

پروانه مافی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، پروانه مافی نماینده‌ تهران در مجلس دهم در خصوص انتقاد سخنگوی شورای‌نگهبان از طرح دوفوریتی مجلس برای اصلاح قانون انتخابات اظهار کرد: حدود ۱۵۰ نفر از نمایندگان به اصول و موادی که در مجموعه قانون انتخابات است، رأی دادند و به این نتیجه‌ رسیدند که قانون انتخابات را اصلاح کنند و این مجموعه روز سه‌شنبه در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته می‌شود و به شورای نگهبان می‌رود. 

وی افزود: اصلاح قانون انتخابات روال عادی خود را طی کرد و هیچ موضوع غیر طبیعی و غیرعادی رخ نداده است؛ موضع‌گیری برخی از اعضای شورای نگهبان در این خصوص نیز به خودشان مربوط است؛ افراد حق دارند در خصوص موضوعات مختلف اظهار نظر کنند و مردم نیز می‌شنوند و قضاوت می‌کنند.

وی بیان کرد: مجلس دهم و دولت یازدهم به کتک خوردن از سوی سایر نهادها عادت دارند و هجمه‌های سنگینی به مجلس دهم وارد کردند تا بتوانند مجلس یازدهم را به دست بگیرند و در نهایت موفق شدند؛ انشالله که بتوانند در این شرایط که مشکلات سنگین بر کشور حاکم ‌است، عملکرد خوبی داشته باشند.

این سیاستمدار اصلاح‌طلب ادامه داد: مجلس یازدهم امتحان بسیار سختی را در پیش رو دارد، ما امیدواریم افرادی که ادعاهای بسیاری کردند و شعارهای زیادی دادند بتوانند شعارهایشان را اجرایی کنند و مردم بهره‌مند شوند اما به نظر من این شعارها به سختی عملی می‌شود چون مشکلات کنونی، تنها مجلس نیست بلکه نهادهای مختلف هستند که باید ابتدا اصلاح شوند و سپس مجلس بتواند پیگیر امور جدی باشد.

مافی گفت: امور مثبتی که در مجلس دهم به نتیجه رسید رسانه‌های رقیب نه تنها هیچ یک را پوشش ندادند بلکه علیه آن کارهای مثبت، فرآیندهای تبلیغاتی خود را تنظیم ‌کردند.

وی اظهار کرد: در این شرایط نامناسب عده‌ای به جای همراهی و همکاری با دولت، حرف‌های منفی علیه دولت می‌زنند؛ متاسفانه عده‌ای خیلی راحت می‌توانند در هر شرایط هر حرفی بزنند؛ البته شرایط به این گونه نخواهد ماند و همه کسانی که ادعا می‌کنند به زودی باید پاسخگوی حرف‌ها و شعارهایشان باشند و این روزها دور نیست.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با توجه به اینکه حدود سه ماه زمان می‌برد که کمیسیون‌های مجلس تشکیل شود و از عمر دولت یازدهم نیز یکسال بیشتر باقی نمانده کمتر از ۹ ماه مجلس یازدهم با دولت یازدهم همکاری مستقیم خواهد داشت. 

وی ادامه داد: اگر مجلس یازدهم نگاه مردمی داشته باشد نباید با دولت تقابل داشته باشد. راه عقلایی این ‌است که همین چند ماه را با دولت همکاری کنند تا در سال ۱۴۰۰ تکلیف دولت مشخص شود.

کد خبر 505186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • رضا IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
    2 0
    هیچ کدومشون به درد مردم نمیختورن

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار