چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۸:۱۲
۰ نفر

خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس، آمریکا و اسرائیل را تهدید به عملیات انتقامی کرد

وی گفت: مسئله آشتی ملی میان فلسطینی‌ها در حال حاضر تبدیل به یک مسئله آمریکایی و اسرائیلی شده و آنها در این باره تصمیم می‌گیرند، نه فلسطینی‌ها.

خالد مشعل در گفت‌وگویی که همزمان توسط روزنامه دارالخلیج و الاهرام منتشر شد، در خصوص اوضاع نوار غزه تصریح کرد: ادامه‌ تحریم علیه نوار غزه فاجعه‌ای انسانی در نوار غزه محسوب می‌شود و هیچ یک از بخش‌های زندگی روزمره‌ ساکنان این منطقه از بیمارستان‌ها و بخش صنایع گرفته تا ساخت و ساز و کشاورزی، از نتایج منفی این تحریم مستثنی نبوده‌اند.

مشعل افزود: ما در حال حاضر 100 هزار کارگر بیکار و 18 هزار کارمند داریم که هنوز حقوق دریافت نکرده‌اند و در مقابل چنین وضعیتی نمی‌توان سکوت کرد، این حق ملت ماست که حقش را بخواهد و تحریم را بشکند.وی گفت: ما از صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها انتقام می‌گیریم چون آنها ملت فلسطین را تحریم کرده‌اند.

خالد مشعل در خصوص دلایل تحریم نوار غزه عنوان داشت: عده‌ای ما را مسئول این وضع می‌دانند، برخی مواقع می‌گویند که حملات راکتی دلیل این تحریم است و برخی مواقع می‌گویند، اختلافات داخلی.

من صراحتا اعلام می‌کنم، آنچه که ژوئن گذشته اتفاق افتاد، کودتا نبود چرا که حماس علیه خودش کودتا نمی‌کند. حماس همواره مشروع بوده و حتی در راس دولت متحد ملی قرار داشت.

رئیس دفتر سیاسی حماس درباره‌ اختلافات فلسطینی‌ها و سوء استفاده‌ رژیم صهیونیستی از این مسئله تصریح کرد: اختلافات فلسطینی بسیار بد است و صهیونیست‌ها را به سوء استفاده از این مسئله ترغیب می‌کند اما چه کسی مخالف آشتی ملی است.

ما به تمام میانجی‌گری‌های عربی و پیشنهادهای مصر، عربستان، سودان و یمن پاسخ دادیم اما بی‌نتیجه بود، آمریکا مانع تحقق آشتی ملی بین فلسطینی‌هاست و همواره این جنبش فتح بوده که این طرح‌ها را نپذیرفته است.

کد خبر 50504

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها