ویروس کرونا در چین تقریبا از نفس افتاده و هیچ مورد فوتی کووید۱۹ در این کشور گزارش نشده است؛ اما مقامات آمریکا با ۲ هزار ۸۰۴ نفر فوتی در شبانه‌روز گذشته، رکورد جدیدی را در آمار روزانه جان‌باختگان کرونا در این کشور گزارش کردند. شمار کلی جان‌باختگان کرونا در ایران نیز به این بیماری در ایران را ۵ هزار و ۳۹۱ نفر رسید.

آمار کرونا 3 اردیبهشت

به گزارش همشهری آنلاین، سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی هزار و ۱۹۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در شبانه‌روز گذشته در کشور خبر داد. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۸۵ هزار و ۹۹۶ نفر رسید.

کیانوش جهانپور با اعلام این‌که در ۲۴ ساعت گذشته ۹۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند شمار کلی جان‌باختگان کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در ایران را ۵ هزار و ۳۹۱ نفر ذکر کرد. جهانپور همچنین گفت که تا کنون ۶۳ هزار و ۱۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

 • رئیس اورژانس تهران: تعداد بیماران بدحال افزایش یافته است

پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران در یک نشست خبری آنلاین در روز چهارشنبه گفت: «این روزها تعداد ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی کاهش یافته اما بیماران کرونایی که منتقل می‌شوند بدحال‌تر بوده و به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند و بلافاصله از اورژانس به تخت‌های‌ای سی یو منتقل می‌شوند.»
صابریان همچنین گفت تاکنون ۷۲ نفر از پرسنل اورژانس تهران به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و یکی از آنان که ۴۸ ساله بوده، بر اثر این بیماری جان باخته است.

«یورونیوز» آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹خورشیدی (۲۲ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) را منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید.

 • سازمان جهانی بهداشت: همه‌گیری ویروس برای مدتی طولانی همراه ماست

«جهان راه زیادی پیش رو دارد تا از شر نوع جدید ویروس کرونا خلاص شود»،‌ این هشداری جدی از سوی سازمان جهانی بهداشت در باره همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ است که بحران ناشی از شیوع آن در برخی کشورها هم‌اکنون تنها مراحل نخست خود را می‌گذراند.

تدروس آدهانوم،‌ مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه در جریان یک کنفرانس خبری آنلاین که در مقر این نهاد بین‌المللی در ژنو برپا شده‌ بود تصریح کرد: «به اشتباه نیفتید! ما هنوز راه زیادی برای مقابله با بحران پیش رو داریم. این ویروس برای مدتی طولانی همراه ما خواهد بود.»

سازمان جهانی بهداشت در حالی نسبت به شیوع ادامه‌دار ویروس هشدار داده که برخی کشورها در تدارک برداشتن محدودیت‌های ناشی از قرنطینه هستند و شهروندان برخی کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده،‌ برزیل و اسرائیل حتی برای لغو این محدودیت‌ها دست به تظاهرات زده‌اند.

بر اساس آماری که خبرگزاری فرانسه با استناد به منابع رسمی تهیه کرده از زمان شروع ویروس کرونا در چین در ماه دسامبر گذشته تاکنون بیش از ۱۸۰ هزار نفر در جهان به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

 • شمار قربانیان کرونا در فرانسه به بیش از ۲۱ هزار نفر رسید

مقامات دولتی در فرانسه از ثبت ۵۴۴ مورد مرگ دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ خبر دادند. وزارت بهداشت فرانسه شامگاه روز چهارشنبه ۲۲ آوریل اعلام کرد که با افزوده شدن ۵۴۴ مورد مرگ تازه طی بیست و چهار ساعت گذشته شمار قربانیان کرونا در این کشور به ۲۱ هزار و ۳۴۰ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش شمار بستری شدن بیماران کووید در بخش مراقبت‌های ویژه برای دومین هفته متوالی همچنان با کاهش روبرو بوده است.

فرانسه هم‌اکنون بیش از ۱۵۹ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را که ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور بزرگ اروپایی است، به ثبت رسانده است.

 • کرونا پیش از به رسمیت شناخته شدن در آمریکا نیز قربانی گرفته است

بر اساس گزارشی که برخی منابع آگاه در آمریکا صبح روز چهارشنبه بیست و دوم آوریل آنرا منتشر کردند کرونا پیش از به رسمیت شناخته شدن در آمریکا قربانی گرفته است.
برخی مسئولان بهداشتی در آمریکا می‌گویند که دو تن از شهروندان این کشور ابتدای ماه فوریه بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند در حالی‌ که نخستین مورد ابتلا به این بیماری در ایالات متحده رسما در اواخر فوریه به ثبت رسیده است.
مقامات بهداشتی شهرستان سانتا کلارا واقع درجنوب غرب ایالت کالیفرنیا گفته‌اند که بر اساس اطلاعات دریافت شده دو تن از شهروندان روزهای ششم و هفدهم ماه فوریه به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در منزل‌شان جان سپرده‌اند.
یکی از پزشکان متخصص در شهرستان سانتا کلارا که وظیفه نظارت بر کنترل بیماری کووید ۱۹ را برعهده دارد روز سه شنبه تأیید کرده بود که تست ویروس انجام شده به روی نمونه‌های بافت برداشت شده از جسد این افراد هنگام کالبد شکافی پس از بررسی در آزمایشگاه مثبت بوده است.
گفتنی است که نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده روز بیست و نهم فوریه در شهر کرکلند واقع در ایالت واشنگتن به ثبت رسید.

 • رکورد آمار روزانه قربانیان آمریکا

آمریکا همچنان با اختلاف، دارای بیشترین آمار قربانیان کرونا در جهان است و این ویروس همچنان در این کشور یکه‌تازی می‌کند. آمار روزانه کرونا در آمریکا از رشد شدید شمار جان‌باختگان حکایت دارد به طوری که تعداد قربانیان ۲ هزار و ۸۰۴ نفر افزایش یافته است. این تعداد رکورد تازه‌ای در آمار روزانه فوتی‌های کرونا در آمریکاست. آمار جان‌باختگان آمریکا در شبانه روز پیش از آن هزار و ۹۳۹ نفر بود. بر اساس آخرین آمار رسمی در ایالات متحده از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تا بامداد روز چهارشنبه ۸۱۹ هزار و ۱۷۵ نفر به این بیماری دچار شده و ۴۵ هزار و ۳۴۳ تن نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

با مرگ ۷۶۳ نفر دیگر بر اثر کرونا در بریتانیا در شبانه روز گذشت، شمار قربانیان این بیماری همه‌گیر در این کشور از ۱۸ نفر فراتر رفت و به ۱۸ هزار و ۱۰۰ نفر رسید. بر اساس آخرین آمار رسمی دولت بریتانیا، در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۴ هزار و ۴۵۱ تن دیگر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. به این ترتیب شمار کلی مبتلایان از ابتدای شیوع این بیماری در بریتانیا نیز به رقم ۱۳۳ هزار و ۴۹۵ نفر رسید.

 • آخرین آمار روسیه: ۵۸ هزار مبتلا

ستاد بحران کرونا در دولت روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد با مشاهده ۵ هزار و ۲۳۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار کل مبتلایان در این کشور به مجموع ۵۷ هزار و ۹۹۹ نفر رسید. بر اساس اعلام همین منبع رسمی، در شبانه روز گذشته همچنین ۵۷ نفر بر اثر کرونا در روسیه جان خود را از دست داده‌اند و به این ترتیب آمار قربانیان این بیماری در پهناورترین کشور جهان به ۵۱۳ نفر رسیده است.

 • شمار مبتلایان در لهستان به ۱۰ هزار نفر رسید

کمتر از ۲۰ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری در لهستان، شمار مبتلایان کرونا در این کشور از ۱۰ هزار نفر گذشت و با افزوده شدن ۱۷۸ مورد دیگر در شبانه روز گذشته به مجموع ۱۰ هزار و ۳۴ نفر رسید. شمار جان‌باختگان کرونا در لهستان نیز در مجموع به ۴۰۴ نفر رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۳ نفر بر اثر کرونا در لهستان جان باخته‌اند که این کمترین آمار مرگ و میر کرونایی در این کشور از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون است.

 • شمار مبتلایان در ژاپن به بیش از ۱۱ هزار مورد رسید

با تأیید ۳۹۰ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا تاکنون شمار کل موارد ابتلا در ژاپن به ۱۱ هزار و ۵۴۳ مورد رسیده که با احتساب ۷۱۲ مورد دیگر مربوط به کشتی تفریحی «دیاموند پرینسس» تعداد کل مبتلایان در این کشور ۱۲ هزار ۲۵۵ نفر می‌شود. شمار کلی جان‌باختگان کرونا در ژاپن نیز با مرگ ۲۰ نفر دیگر و با احتساب ۱۳ نفر در کشتی دیاموند وینسس به ۲۹۶ نفر می‌رسد.

شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در اسپانیا باز هم افزایش یافت و با ۴ هزار و ۲۱۱ مورد جدید در شبانه روز گذشته به مجموع ۲۰۸ هزار و ۳۸۹ نفر رسید. این دومین روز متوالی است که آمار روزانه مبتلایان در اسپانیا به حد چشمگیری افزایش نشان می‌دهد.

بنا بر اعلام مقام‌های رسمی اسپانیا، شمار افراد جان‌باخته از کرونا در این کشور نیز در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز قبل از آن اندکی افزایش یافت و ۴۳۵ نفر رسید. به این ترتیب شمار کل فوتی‌های کرونا در اسپانیا که هم‌اکنون دومین کانون اصلی این بیماری در جهان است به ۲۱ هزار و ۷۱۷ نفر رسده است.

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرد که با ثبت ۵۱ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا، شمار کل مبتلایان در این کشور به هزار و ۱۴۳ نفر رسیده است. همچنین با فوت چهار نفر طی یک شبانه روز، شمار قربانیان این ویروس نیز به ۴۰ نفر رسید. وزارت صحت عامه افغانستان امروز چهارشنبه، ۳ اردیبهشت (ثور) همچنین از افزایش شمار بهبودیافتگان بیماران این ویروس خبر داد و اعلام کرد که شمار بهبودیافتگان در مجموع به ۱۶۶ نفر افزایش یافته‌ است.

مقامات تایلند اعلام کردند در شبانه روز گذشته در این کشور ۱۵ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و یک نفر نیز از این بیماری جان باخته است. آمار کلی مبتلایان کرونا در تایلند تاکنون ۲ هزار و ۸۲۶ و فوتی‌ها ۴۹ نفر اعلام شده است. آمار مبتلایان در این کشور دست کم در چهار روز اخیر سیر نزولی داشته است.

با وجود آن‌که صعود منحنی رشد تعداد مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در آلمان تا دو روز پیش متوقف شده بود، اما در دو روز گذشته این آمار بار دیگر اندکی رشد نشان می‌دهد. برابر آخرین آمار رسمی اعلام شده در شبانه روز گذشته ۲ هزار و ۲۳۷ نفر دیگر در آلمان به کووید ۱۹ مبتلا شده و ۲۸۱ تن دیگر نیز از این بیماری جان باخته‌اند. شمار کلی مبتلایان آلمان تا روز چهارشنبه ۱۴۸ هزار و ۶۹۴ نفر و مجموع جان‌باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵ هزار و ۸۶ نفر اعلام شده است.

 • افزایش آمار روزانه مبتلایان در چین

بر اساس آمار رسمی در چین در شبانه روز گذشته ۳۰ نفر به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند و به این ترتیب آمار روزانه مبتلایان این کشور پس از چند روز کاهش، دوباره افزایش یافته است. همچنین برای نهمین روز متوالی آمار جان‌باختگان کرونا در چین صفر گزارش شده است.

کد خبر 504200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ارمانی IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  0 0
  نفرین دو دنیا به این چین

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار