مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
۰ نفر

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر گفت: پرداخت حق بیمه ۳ ماه نخست امسال برای اعضای این صندوق هنوز اجرایی نشده است.

هنرمندان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اوایل فروردین امسال از سوی تشکل‌های هنری همچون خانه سینما و خانه تئاتر اعلام شد به دلیل شرایط بحرانی بعد از کرونا و به سبب آسیبی که به اقشار هنری وارد شده است، صندوق اعتباری هنر حق بیمه اعضای خود را در ۳ ماه ابتدایی سال می‌بخشد اما تعدادی از هنرمندان در مراجعه به دفترهای تامین اجتماعی متوجه شدند که این طرح هنوز اجرایی نشده است.

سید حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر  گفت: بخشیدن حق بیمه اعضای صندوق برای ۳ ماه نخست امسال، به عنوان یکی از موارد مندرج در بسته جامع حمایت از هنرمندان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جبران خسارت‌های کرونا به هنرمندان، پیشنهاد شد.

او ادامه داد: در همین زمینه ما با وزارت رفاه مکاتبه کردیم و این وزارتخانه هم موضوع را با بیمه تامین اجتماعی پیگیری کرد ولی هنوز تامین اجتماعی پاسخی نداده است که امیدوارم زودتر این موضوع به نتیجه برسد. این مدیر در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال دارد این قضیه منتفی شود؟ توضیح داد: امید ما بر این است که اجرایی شود. این موضوع پیشنهاد خود من بود و امیدوارم تا پایان این هفته پاسخی بگیریم البته تامین اجتماعی هم به شدت تحت فشار است و آنان هم محدودیت‌های خاص خود را دارند.

او اضافه کرد: خانه‌های هنری خیلی زود پیشدستی و این موضوع را اطلاع‌رسانی کردند، ولی در هر حال این موضوع در حال بررسی و پیگیری است که امیدواریم به نتیجه برسد. سیدزاده تصریح کرد: حق بیمه هر ماه تا پایان ماه بعد فرصت واریز دارد و من هم امیدوارم در همین چند روز آینده قطعیت این موضوع مشخص شود.

کد خبر 500687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار