پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۲۰:۳۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیر اجرایی مایکروسافت اعلام کرد این شرکت در مورد قطع فروش سیستم عامل ویندوز XP تجدید نظر می‌کند

به گزارش آسوشیتدپرس این تصمیم مایکروسافت به این معناست که کاربران این سیستم عامل می‌توانند امیدوار باشند در آینده هم خواهند توانست با پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم استفاده کنند. با این حال استیو بالمر گفت که بیشتر افرادی که امروزه کامپیوتر می‌خرند آن را با سیستم عامل ویستا می خرند و این یک حقیقت آماری است.

در مقابل اما طرفداران سیستم عامل شش ساله XP تبلیغات گسترده‌ای به راه انداخته‌اند تا از جمع‌آوری این سیستم که قرار است 30 ژوئن عملی شود جلوگیری کنند. این افراد وبلاگ‌های زیادی در اینترنت ایجاد کرده‌اند و با نوشته‌ها، تصاویر و درخواست‌های فراوان خواهان جلوگیری از جمع‌آوری این سیستم عامل شده‌اند. آن‌ها همچنین برتری‌های XP نسبت به ویستا را برگ‌نمایی کرده‌اند و از مردم در سراسر جهان خواسته‌اند به این تصمیم مایکروسافت اعتراض کنند.

بالمر اما افرادی را که کامپوترهایی با سیستم عامل XP می‌خرند کاربرانی از دنیای آی‌تی معرفی کرده است که با استفاده از تکنولوژی‌های نوین در ماشین‌های قدیمی خود مشکل دارند. تا کنون 160 هزار نفر در سراسر جهان درخواست حفظ فروش XP را که به صورت آنلاین در اینترنت وجود دارد امضا کرده‌اند و از مایکروسافت خواسته‌اند تا عرضه نسخه بندی ویندوز که قرار است طبق برنامه در سال 2010 انجام گیرد به فروش XP  ادامه دهد.

کد خبر 49802

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز