کارشناسان می‌گویند زنان بارداری که به عفونت با ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، در معرض خطر بیشتر عوارض بارداری هستند.

newborn coronavirus

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هلث‌دی نیوز زنان باردار تغییرات فیزیولوژیکی که را در ریه‌ها و قفسه‌سینه‌شان پیدا می‌کنند که آنها را بیشتر در معرض عفونت‌های تنفسی ویروسی قرار می‌هد.

انجمن متخصصان زنان و زایمان آمریکا ابراز نگرانی کرده است که زنان بارداری که مبتلا به کووید-۱۹می‌شوند، ممکن است بیشتر در معرض خطر سقط جنین، زایمان زودرس و اختلال رشد جنین قرار گیرند.

کارشناسان می‌گویند زنان بارداری که احتمال می‌دهند به ویروس کرونا آلوده شده باشند، باید با متخصص زنان و زایمانش تماس بگیرند و نگرانی‌هایشان را در این باره با او در میان بگذارند. اگر علائم زن شدید باشد، ممکن است نیاز به بررسی در بیمارستان باشد.

با این حال، اغلب زنان حتی اگر باردار باشند، علائم خفیفی را تجربه می‌کنند و احتمال نیاز به مراجعه به پزشک نخواهند داشت.

زن بارداری که علائم خفیفی دارد باید خودش را دست کم برای ۱۴ روز در خانه قرنطینه کند. در مدت قرنطینه ویزیت‌های معمول بارداری هم لغو می‌شود و زن با تماس تلفنی با دکترش دستورات لازم را دریافت می‌کند.

اغلب گزارش‌ها تا به حال نشان داده‌اند که خطر انتقال ویروس کرونا از مادر آلوده به جنینش اندک است، اما گزارش‌هایی هم وجود دارد که نشان می‌دهند نوزادان مادران مبتلا به کووید-۱۹ پادتن‌های یا آنتی‌بادی‌های خاص ویروس کرونا را در خونشان دارند که بیانگر قرار گرفتن در معرض ویروس درون رحم است.

لازم است داده‌های بیشتری در این باره گردآوری شود تا میزان واقعی خطر انتقال کرونا از مادر به نوزاد معلوم شود، اما نگرانی درباره این شیوه انتقال و عوارض بالقوه آن از جمله نقائص هنگام تولد، ابتلای زودرس نوزاد به کووید-۱۹ و سایر عوارض وجود دارد.

زنان باردار برای کاهش خطر عفونت با ویروس کرونا باید فاصله‌گیری اجتماعی را رعایت کنند، در خانه بمانند و از تجمع‌های عمومی دوری کنند. اگر این زنان مجبورند از خانه خراج شوند، باید به طور مرتب دست‌هایشان را بشویند، تلاش کنند به صورتشان دست نزنند و حفظ فاصله دومتری از افرادی را که ممکن است بیمارباشند یا وضعیت‌شان را نمی‌دانند، رعایت کنند.

پدرومادری که در انتظار به دنیا آمدن فرزند هستند، باید خانه را برای چندین ماه ماندن آماده کنند، مقداری غذا، داروهای رایج مانند استامینوفن، دماسنج و سایر اقلام بهداشتی مانند صابون، مواد شوینده و دستمال‌های کاغذی را در خانه داشته باشند.

در صورت امکان، به جای رفتن به بازار و فروشگاه‌ها که مردم در آنها جمع می‌شوند، از سرویس‌های تحویل به منزل استفاده کنند.

کد خبر 497823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =