فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: در این مقطع که با شرایط جدی تری از اپیدمی کرونا روبه رو هستیم، نیازمند تصمیم‌ها و مداخلات جدی‌تر، بازدارنده‌تر، کارآمدتر و با اثربخشی بیشتری هستیم.

زالی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،علیرضا زالی تاکید کرد: برای فیصله یافتن کرونا باید سهم مداخلات و همکاری مردم در این زمینه افزایش یابد و بسته مداخلاتی قوی تری از گذشته اعمال شود.

وی با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای مقابله با کرونا  اثربخشی و موفقیت این اقدامات را در گروی همکاری و همراهی مردم ذکر کرد.

 فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا درکلانشهر تهران افزود: بررسی های میدانی سطح شهر حاکی از این است متاسفانه مردم توصیه های موکد بهداشتی و هشدارها را جدی نگرفته و گزارش های نشان دهنده استمرار ترددها و رفتارهای اجتماعی مردمی است.

به گفته زالی، بسته مدیریتی و مداخلاتی که در این زمینه باید اعمال شود لازم است که بصورت کاملا پیوسته و یکپارچه دیده شود و نمی توان  در برخی از این مداخلات با قاطعیت عمل کرد و برخی دیگر بدون قاطعیت و حتما باید یک بسته مدیریتی مداخلاتی قوی تر از گذشته اعمال شود.

وی ضمن اظهار تاسف از این که بیش از نیمی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته اند، ادامه داد : اینجا بحث به خطر انداختن سلامت آحاد شهروندی و سرایت بیماری به دیگران مطرح است و با تعارف حل نمی شود، بنابراین به نظر می رسد باید با این موضوع جدی تر برخورد شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران به موج ساده انگاری مساله کرونا در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت که  اگر می خواهیم کرونا را فیصله یافته تلقی کنیم باید سهم مداخلات افزایش یابد و همکاری مردم نیز در این زمینه رو به افزایش  باشد.

وی یادآورشد که متاسفانه با این حد از مداخلات و این سطح از همکاری مردم قطعا موضوع به این زودی ها خاتمه نخواهد یافت و شاهد طولانی شدن و استمرار کرونا در کشور خواهیم بود. رفتارهای بازدارنده و محدودیت های اجتماعی نیز به این زودی پایان نخواهد یافت مگر این که همگی دست به دست هم داده و با ارایه یک الگوی پیوسته، قاطع و کارآمد موضوع را حل کنیم.

کد خبر 496435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن SE ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
  0 0
  باشه
 • CA ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
  1 0
  مردم دیگر چکار کنند 2 ماه است قرنطینه هستند. امکانات پزشکی ما آماده نیست.
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
  0 0
  یه بازدیدی هم از نانوایی ها،میوه فروشی ها، سوپرمارکتها، قصابی ها و مرغ فروشی ها بکنید. اصلا رعایت ماسک و دستکش را نمیکنند. همه اش چسبیدید به مسافرت مردم. ایا این مکانهای نامبرده شده با حجم زیاد مراجعه کننده کانون انتقال نیستند؟؟؟ یه سوزن هم به خودتان و بازریان بهداشت محیط بزنید بد نیست
 • SALEK IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
  0 0
  وقتی رئیس حمهور در حلسات هفتگی ماسک و دستکش نمی زند و بقیه اعضاء ماسک می زنند از مردم چه انتظاری دارید .شبکه تلویزیون از داخل بیمارستان ها فیلم بگیرند و پخش کنند تا مردم درک کنند کرون یعنی مرگ

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار