مدیر کل هنرهای نمایشی با بیان اینکه شورای سیاست‌گذاری جشنواره عروسکی تهران-مبارک درباره دبیری جشنواره هجدهم تصمیم می‌گیرد، پیشنهاد کرد این رویداد با نام زنده‌یاد گلزار محمدی به‌عنوان دبیر برگزار شود.

جشنواره عروسکی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت دبیری هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک با توجه به درگذشت گلزار محمدی دبیر این دوره از جشنواره، گفت: فقدان گلزار محمدی یکی از هنرمندان محبوب و پرتلاش خانواده تئاتر عروسکی را به همه هنرمندان و خانواده تئاتر تسلیت عرض می‌کنم. حضور این بانوی هنرمند که هم مسئولیت دبیری جشنواره هجدهم و هم ریاست انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر را بر عهده داشت، برای فعالیت تئاتر عروسکی بسیار مؤثر بود.

وی ادامه داد: فقدان گلزار محمدی فعالیت‌های تئاتر عروسکی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وی با شور و علاقه فراوان تا همین هفته پایانی عمر، برنامه ریزی برای جشنواره هجدهم تئاتر عروسکی را انجام داد. وی از تدوین و انتشار فراخوان جشنواره گرفته تا انتخاب شورای سیاست¬گذاری و مدیران بخش‌های مختلف جشنواره را با حساسیت و شور و هیجان بالا انجام داد. همه ما توقع داشتیم با حضور گلزار محمدی جشنواره‌ای پرشور، خلاق و پرهیجان را داشته باشیم ولی فقدانش برای همه ما دردناک خواهد بود.

کرمی با بیان اینکه گلزار محمدی در زمان حیات خود همه کارها و برنامه‌ریزی‌های مربوط به بخش مختلف و همچنین انتخاب مدیران بخش‌های جشنواره هجدهم تئاتر عروسکی تهران-مبارک را انجام داده بود، یادآور شد: هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک به یاد گلزار محمدی، انرژی و آرزوهایی که برای این رویداد داشت برگزار خواهد شد.

مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه سخنان خود، گفت: برای انتخاب دبیر جدید هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران-مبارک خیلی زود است که اظهارنظر قطعی داشته باشم اما شورای سیاستگذاری جشنواره در اولین جلسه خود در این باره تعیین تکلیف خواهد کرد.

وی یادآور شد: برنامه‌ریزی‌ها از سوی گلزار محمدی انجام شده بود و جشنواره هجدهم با حضور مدیرانی پرانرژی که توسط وی انتخاب شده بودند و برای شادی روح این هنرمند فقید ادامه پیدا می‌کند. کرمی در پایان سخنان خود تأکید کرد: شورای سیاستگذاری جشنواره درباره دبیر جدید جشنواره تصمیم گیری می‌کند اما نظر شخصی من به عنوان یکی از اعضای این شورا این است که هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک با حضور مدیران منتخب گلزار محمدی برای بخش‌های مختلف و با بهره‌مندی از مشاوره هنرمند با سابقه تئاتر و تئاتر عروسکی، با نام و یاد گلزار محمدی به عنوان دبیر جشنواره، برگزار شود.

درد دل مرضیه برومند در پی درگذشت گلزار محمدی

کد خبر 490638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار