کوچه ها و خیابان های فرحزاد توسط تعدادی از بسیجیان محله که خود از ساکنان محله هستند، با مشارکت هم ضدعفونی شد.

ضدعفونی فرحزاد توسط اهالی

همشهری آنلاین- مریم باقرپور: در این روزها که بسیاری از مردم با راهکارهای مختلف به کمک مسئولان آمده اند تا "کرونا را شکست بدهند"، در محله فرحزاد عده ای ساکنان که از اعضای بسیج پایگاه شهدای فرحزاد هستند، دست به دست هم دادند تا محله شان را ضد عفونی کنند. آنها با تهیه تانکر، پمپ و موتور برق و خودرو به تمامی خیابان ها سر زده و در ودیوار را با مواد ضدعفونی پاکسازی کردند و این کارشان باعث خوشحالی و رضایت اهالی شد.

«مهدی بهشتی» فرمانده پایگاه شهدای فرحزاد می گوید:«فرحزاد قدمت بالایی و از طرفی بافت متراکمی دارد و سلامتی ساکنان برای همه مهم است به همین دلیل با رایزنی از منطقه سپاه جماران حجم بالایی مواد ضد عفونی گرفتیم. سپس در جلسه ای موضوع را با اهالی و اعضای پایگاه در میان گذاشتیم تا امکاناتی مانند تانکر و خودرو و پمپ سمپاش تهیه کنند چون شهرداری ناحیه چنین وسایلی را نتوانست در اختیارمان بگذارد، پس از چند ساعت از طرح موضوع یکی از اهالی پمپ آب داد و دیگری خودروی وانتش را در اختیارمان گذاشت و یکی هم گفت که تانکر دارد و می تواند به ما بدهد. در نتیجه این همکاری امکانات لازم برای ضد عفونی محله فراهم شد و از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۱۱ شب به تمامی خیابان ها سر زده و در ودیوار و حتی کرکره مغازه ها را تمیز کردیم. »


ضدعفونی کردن محله فرحزاد در نتیجه کار جمعی بسیجیان محل که خود از ساکنان هستند، انجام شد. اما این فعالیت ادامه دارد و بهشتی می گوید:« در نظر داریم هفته آینده هم  این کار را انجام بدهیم تا محله مان تا حدودی ضدعفونی شود. »

آموزش کسبه
البته بچه های بسیج محله فرحزاد فعالیت شان به همین مرحله ختم نمی شود و در نظر دارند در روزهای آینده بروشورهایی را بین کسبه محل توزیع کنند که در این بروشورها شیوه های پیشگیری از ابتلا به کرونا نوشته شده است.

«علیرضا فرحزادی» یکی از اعضای بسیج شهدای فرحزاد می گوید:«بیشتر رستوران های فرحزاد به دلیل جلوگیری از بروز ابتلا به کرونا مغازه شان را تعطیل کرده اند. اما به کسبه محلی مانند نانوایی و سوپرمارکتی و تعمیرگاه ها نیاز هست آموزش داده شود. به همین دلیل بروشورهایی تهیه شده تا مثلا سوپر مارکتی دیگر اجازه ندهد خریدار به وسایل دست بزند و خودش مواد مورد نیازش را در اختیارش قرار دهد یا از کارتخوان استفاده شود و...»

نگرانی از تردد معتادان مشکوک به کرونا

این روزها دغدغه بچه های بسیج  فرحزاد علاوه بر آموزش کسبه و کمک به اهالی، اجرای طرحی برای معتادان هم هست. فرحزادی می گوید:«متاسفانه هنوز در رود دره فرحزاد معتادان حضور دارند و در طول روز وارد محله می شوند. برخی از آنها احتمالا مبتلا به بیماری هستند  چون در چند روز گذشته ۳ معتاد فوتی را از دره بیرون آورده اند. از طرفی تردد معتادان باعث گلایه ساکنان و نگرانی خانواده ها شده است. اما ما اجازه برخورد با آنها را نداریم. به همین دلیل به دنبال رایزنی با شهرداری و نیروی انتظامی هستیم تا در صورت امکان این افراد جمع آوری شوند و به کمپ هایی خارج از تهران انتقال یابند. »    

کد خبر 489022

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دروازه طهرون

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha