فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونا در تهران از بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان خط مقدم مقابله با کرونا در تهران نام برد و ضمن ارائه توضیح درباره بیماران بستری در این بیمارستان و توصیه‌های مهم برای پیشگیری از کرونا، گوشی موبایل را یکی از متهمان اصلی انتقال کرونا دانست.

بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونا در تهران ضمن تشکر از مردم تهران و جامعه پزشکی کشور که در خط مقدم مقابله با کرونا هستند، گفت: مهم‌ترین موضوع اکنون کنترل زنجیره انتقال بیماری است چراکه واکسن و داروی خاصی ندارد. به مردم توصیه می‌کنیم از ارتباطات نزدیک و شرکت در تجمعات شلوغ و مراسم‌ها خودداری کنند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم به حداقل رسیدن سفرها برای کنترل انتقال بیماری افزود: مهم‌ترین فاکتور برای شکست زنجیره انتقال بیماری رعایت بهداشت فردی است. شستن دست‌ها به مدت ۲۰ ثانیه و استفاده از ضدعفونی کننده‌های بر پایه الکلی می‌تواند مفید باشد. یکی از وسایلی که در انتقال ویروس نقش مهمی دارد گوشی‌های تلفن همراه است که  بهتر است پیش از ورود به منزل اقدام به ضدعفونی کردن آن کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار کرد: همچنین بهتر است به محض ورود به منزل لباس‌های بیرون را با لباس خانگی تعویض کرده و دست‌های خود را بشویند. رعایت بهداشت فردی بهترین راه تقلیل بیماری است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه با حضور روسای دانشگاه‌ها و معاونین وزارت بهداشت برای بررسی ابعاد بیشتر موضوع، افزود: در این جلسه در مورد اقداماتی که باید برای کنترل بیماری انجام شود صحبت می‌شود و گزارشی از مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته اعلام خواهد شد. همچنین فردا جلسه‌ای با حضور استاندار تهران خواهیم داشت که تصمیمات مقتضی اعلام می‌شود.

زالی به استفاده از ظرفیت سایر بخش‌های برای کمک به مهار کرونا اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت‌های ارتش، سپاه، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و... در کنترل ویروس بسیار موثر است.

وی در خصوص پذیرش افراد دارای علائم مشکوک به بیماری در بیمارستان‌ها ادامه داد: با تدابیر اندیشیده شده قرار است موارد مشکوک در ابتدا به کلینیک‌هایی که در بیمارستان در نظر گرفته شده مراجعه کنند تا اقدامات اولیه برایشان انجام شود. اکنون بیمارستان مسیح دانشوری خط مقدم مقابله با کرونا در تهران است که خوشبختانه امروز تعداد قابل توجهی از بیماران بستری در این بیمارستان مرخص شدند اما به آنها توصیه شد که در منزل بمانند و به گونه‌ای به قرنطینه‌سازی محدود برایشان نیاز است.

کد خبر 487248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار