مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اجاره خانه‌های تاریخی تبریز فقط برای کاربری‌های فرهنگی مانند موزه، گالری عکس، بوتیک موزه و رستوران سنتی زیر نظر صندوق حفظ احیای بناهای تاریخی کشور خبر داد.

خانه تاریخی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، مرتضی آبدار، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی به اهمیت اقتصاد هنر، اشاره کرد و گفت: اقدامات نوآورانه با مشارکت هنرمندان و مدیران فرهنگی استان سبب به کار افتادن اقتصاد در هنر می‌شود.  

وی اضافه کرد: هنر در جامعه کنونی به اندازه کافی در حوزه اقتصاد نقش و جایگاه مشخصی ندارد، اما اقداماتی هم‌چون آرت اکسپوی تبریز باعث حرکت و ارتقا جایگاه هنر در این حوزه می‌شود.  

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌ شرقی به آغاز چهارمین دوره آرت اکسپو تبریز، اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه در طول هر دوره به مرور پیشرفت کرده و اکنون با افزایش حمایت‌ها شاهد حضور انواع هنرها از جمله نقاشی، عکس، آثار تجسمی، خط نقاشی و خوشنویسی در این دوره هستیم.  

آبدار اظهارکرد: این رویداد فرهنگی باعث فرهنگ‌سازی در بین شهروندان تبریزی می‌شود تا مردم، آثار هنری را نیز در سبد هزینه‌های خود گنجانده و از هنرمندان به صورت مادی و معنوی حمایت کنند.  

وی بیان کرد: در این زمینه با همکاری اداره کل میراث‌فرهنگی استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری تبریز، راه‌اندازی یک گذر فرهنگی در تبریز به تصویب رسیده است.  

آبدار افزود: گذر فرهنگی به بیان دیگر ارائه کارهای فرهنگی و هنری سالانه در طول یک مسیر یا میدان است تا انواع هنرهای استان در این مکان در معرض دید و فروش قرار بگیرد.  

چهارمین دوره فروش آثار هنری(آرت اکسپو تبریز) از روز ۲۴ تا ۲۸ بهمن ماه در محل هتل‌لاله پارک تبریز برگزار شده و ۲۳۱ اثر هنری در قالب نمایشگاه در معرض فروش قرار می‌گیرد.  

کد خبر 484252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =