مجید انصاری با بیان اینکه سید محمد خاتمی تاکید دارد شورای عالی اصلاحات هر جایی که اصلاح‌طلبان نامزد دارند از آنها حمایت کند، گفت: من هم در لیست ائتلاف احزاب اصلاح طلب و هم لیست حزب کارگزاران سرلیست هستم.

مجيد انصاري

به گزارش همشهری آنلاین، حجت الاسلام مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز، عصر امروز (پنجشنبه ۲۴ بهمن) در نشست حزب ندای ایرانیان اظهار داشت: مشارکت حداکثری به گرم شدن انتخابات کمک می‌کند و می‌تواند مجلس را از یکصدایی به چند صدایی هدایت کند.

به گزارش فارس که این خبر را منتشر کرده، وی افزود: اصلاح طلبان به دلیل وضعی که به‌وجود آمد و تعداد  ۷ الی ۸ نفر از دبیران کل احزاب رد صلاحیت شدند، در شورای عالی تصمیم گرفتند که به‌عنون شورای عالی اصلاح‌طلبان لیست نداشته باشند.

انصاری یادآور شد: شورای عالی اصلاح طلبان البته به احزاب مجوز داد که لیست داشته باشند و  سیّد محمّد خاتمی هم نیز در جلسه اخیر تأکید داشتند احزابی که کاندیدا نداشتند از یأس و تخریب کسانی که شرکت کردند پرهیز کنند.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: آقای خاتمی به شورای عالی توصیه کردند هر کجا که نامزد دارند از نامزدهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور حمایت شود.

انصاری تاکید کرد: قرار بود لیست انتخاباتی جمعی از احزاب اصلاح طلب دیشب نهایی شود که بزودی نهایی می شود. ظاهرا حزب کارگزاران هم لیست مستقل می دهد که ۱۰ الی ۱۵ نفر از نامزدها مشترک هستند. حزب کارگزاران لیست ۲۲ نفره یا ۲۳ نفره ارائه می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز در یک مسابقه‌ای شرکت می‌کنیم که  تیم مقابل ۵ الی ۶ ماه پیش خود را گرم کرده اما ما هنوز دنبال اعضای تیم هستیم.

عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه نفس شرکت پیروزی و انجام وظیفه است، گفت: من به عنوان کسی که در گذشته هم در مجلس بودم معتقدم که حضور یکنفر هم در مجلس می تواند موثر باشد، مشروط بر اینکه با شجاعت و برنامه داشته باشند و از تیغ نظارت اسنصوابی و این شمشیر آویزان نترسند.

مجید انصاری درباره سرلیستی خود گفت: هم در لیست ائتلاف احزاب اصلاح طلب و هم لیست حزب کارگزاران سرلیست هستم.

انصاری خاطرنشان کرد: اگر به مجلس رفتم قانون جامع انتخابات را کلید خواهم زد و در سال اول و دوم مجلس باید این قانون اصلاح شود و مرزها باید تعیین شود؛ شورای نگهبان الان بخش عمده از اجرا و نظارت را با هم انجام می‌دهد.

وی گفت: برخی روش‌ها درست نیست؛ با روش های تحکم از بالا نمی توان جوان امروزی را قانع کرد که به سمت دین تشویق شود و این قانون ها در مجلس قابل اصلاح است.

عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه با صحنه را خالی کردن مشکلات حل نمی شود، گفت: با صحنه را خالی کردن فقط اندیشه های خود را داوطلبانه به غیر واگذار کردیم؛ در صحنه سیاسی کسی تعارف نمی‌کند که بیایید حق خودتان را بگیرید وجود یک اقلیت قوی از یک اکثریت بی خاصیت بیشتر است.

انصاری تاکید کرد: مجلس محل کار پارلمانی است نه پارتیزانی و بنده با حفظ روحیه تعاملی و حفظ مواضع اصلاح‌طلبی منافع مردم را تلاش حداکثری کنیم.

وی با بیان اینکه از اصل سند برجام دفاع می کند، تصریح کرد: قبل از برجام در لب پرتگاه جنگ قرار داشتیم اما در سایه برجام آن شش قطع‌نامه لغو شده و اگر کسی بخواهد تعدی کند متجاوز شناخته خواهد شد و کسی هم از حرف‌های جنگ افروز ترامپ دفاع نمی‌کند و طیف وسیعی از مردم آمریکا با این تیم جنگ افروز حاکم بر کاخ سفید مخالف هستند اما این به معنی این نیست که به لحاظ آمادگی دفاعی و نظامی غافل شویم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه انسجام داخلی و پیوند بین مردم و حاکمیت از هر چیزی مهمتر است، گفت: من اگر جای شورای نگهبان بودم در این دور از انتخابات سعه صدر بیشتری نشان می دادم. اگر انتخابات به سمتی برود که مشارکت ۷۰ الی ۷۵ درصدی را رقم بزند، کاربرد آن از هزاران موشک و غیره بیشتر بود اما به این واقعیت عریان توجه نشد.

وی درباره نظارت استصوابی شورای نگهبان گفت: تفسیر را به گونه‌ای انجام دادند که نظارت به معنای اجرا و اصول دیگر قانون اساسی تغییر یافته است. تفسیر استصوابی تا عمق اجرا پیش رفته است. در این شرایط، تکلیف مجری چه می‌شود؟ در کنار این تحقیقات محلی طنزهایی خلق شده است. یک جوان ۲۰ و چند ساله می‌رود در یک محله می پرسد که فلان روحانی نماز می‌خواند یا خیر؟

انصاری ادامه داد: شورای نگهبان نظارت سه قوه بر صدا و سیما را طوری تفسیر کردند که هیچ اختیاری به سه قوه برای انجام تغییر روش صدا و سیما نداده است و تا می‌خواهید حرفی بزنید می‌گویند مسئولیت صدا و سیما با رهبری است.

وی گفت: در مورد یارانه‌ها جا داشت از مردم همه‌پرسی می‌شد.

عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه اشکالات جدی به برخی از اصلاح‌طلبان و دولت وارد است، گفت: در سایر امور هم اصلاح طلبان بهتر می‌توانستند عمل کنند. 

انصاری با بیان اینکه یک «تکرار می‌کنم» خاتمی به اندازه تمام ستادهای جناح مقابل کار کرد، افزود: ۴ سال است که با همه توپخانه‌های خود به جان اصلاح طلبان افتاده اند و مدام ما را تخریب می کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت درباره تصویب لوایح مرتبط با FATF گفت: پیوستن به پالرمو و CFT مشکلات تحریم‌ها و اقتصادی کشور را حل نمی‌کند اما نپیوستن به این قوانین نیز مشکلات را بیشتر خواهد کرد.

کد خبر 484127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار