نتایج مطالعات سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نشان می‌دهد حجم بالایی از هفت ماده شیمیایی رایج در کرم‌های ضد آفتاب جذب خون می‌شود.

کرم ضد آفتاب

به گزارش همشهری آنلاین، ایرنا به نقل از سی‌ان‌ان نوشت: دیوید اندروز از محققان موسسه EWG نگران‌کننده‌ترین نکته در مورد یافته‌های این مطالعه را حجم بالایی از موادی شیمیایی می‌داند که از طریق کرم‌های ضد آفتاب جذب بدن می‌شود در حالی که بی‌خطر بودن محتویات این کرم‌ها هنوز به طور کامل آزمایش نشده است. این محقق بیان کرده است اگر شرکت‌ها می‌خواهند این مواد را در محصولات خود نگه دارند، لازم است فورا مضرات بالقوه این مواد را برای کودکان و افرادی که برای طولانی‌مدت از آن‌ها استفاده می‌کنند آزمایش کنند. 

به گفته جنت وودکاک، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیق داروی آمریکا، این‌که یک ماده شیمیایی از طریق پوست جذب و وارد بدن می‌شود الزاما به معنای خطرناک بودن آن نیست. یافته‌های این مطالعه در واقع از صنعت می‌خواهد آزمایش‌های بیشتری را در مورد بی‌خطر بودن مواد شیمیایی موجود در کرم‌های ضد آفتاب انجام دهند.

کارشناسان همچنان بر وجود ارتباط میان قرار گرفتن در معرض اشعه‌های نور خورشید و ابتلا به سرطان و تسریع روند پیری پوست تاکید دارند. بنابراین نباید به واسطه نتایج این مطالعه از استفاده از کرم‌های ضد آفتاب خودداری کرد. اگر در مورد جذب مواد شیمیایی موجود در این کرم‌ها نگران هستید، می‌توانید از کرم‌های ضد آفتاب معدنی استفاده کنید که سازمان غذا و داروی آمریکا بی‌خطر و موثر بودن آن‌ها را تایید کرده است.

کد خبر 479997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار