مقامات تایلند دومین مورد عفونت با کوروناویروس جدید چینی را اعلام کردند و مقامات چین از دومین مرگ ناشی از این ویروس در شهر ووهان در مرکز این کشور خبر دادند.

Wuhan

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی‌میل دومین مورد عفونت با کوروناویروس جدید در تایلند یک زن ۷۴ ساله است که از هنگام ورود به این کشور از روز دوشنبه ۲۳ دی در قرنطینه قرار دارد و آزمایش‌ها بعدا عفونت او را به این ویروس ثابت کرد.

این زن اهل شهر ووهان در چین است که تا به حال ۴۱ مورد عفونت تنفسی یا ذات‌الریه مربوط به این نوع جدید کوروناویروس در آن شناسایی شده است.

از طرف دیگر مقامات چین در ساعات پایانی روز پنجشنبه ۲۶ دی دومین مرگ ناشی از این ویروس مرموز را اعلام کردند. دومین مورد مرگ ناشی از این ویروس مربوط به یک مرد ۶۹ ساله است که روز چهارشنبه در شهر ووهان در مرکز چین که کانون شیوع اخیر است، درگذشت. روز شنبه این هفته هم مقامات چینی از مرگ یک مرد ۶۱ ساله در شهر ووهان به علت این ویروس جدید خبر داده بودند.

مقامات تایلندی از مردم خواسته‌اند که آرامش خود را حفظ کنند و اعلام کرده‌اند وارسی‌های گردشگران چینی را در آستانه تعطیلات سال نوی قمری را افزایش داده‌اند.

ژاپن نیز روز پنجشنبه نخستین مورد عفونت با کوروناویروس جدید را در مردی که تازه از مسافرت به شهر ۱۱ میلیون نفری ووهان بازگشته بود، گزارش کرد.

سازمان جهانی بهداشت گفته ایت که این ویروس می‌تواند به سایر کشورها گسترش پیدا کند و به بیمارستان‌ها در سراسر جهان هشدار داده است که برای درمان موارد احتمالی عفونت با این ویروس آماده باشند.

کوروناویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که باعث عفونت‌های گوناگون از سرماخوردگی معمولی گرفته تا بیماری مرگبار سارز (عفونت شدید حاد تنفسی) می‌شوند که در اوائل دهه ۲۰۰۰ باعث مرگ صدها نفر در چین و هنگ کنگ شد.

این کوروناویروس جدید که باعث علائم شبیه سرماخوردگی از جمله آبریزش بینی، سرفه، گلودرد و تب می‌شود، تا به حال شناخته نشده و نامگذاری نشده بود.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید هنوز اطلاعات زیادی درباره این «ویروس جدید» در دست نیست و لازم بررسی‌ها بیشتری در این باره انجام شود.

کد خبر 478740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار