بوستان جنگلی سرخه حصار با اجرای گام های جدید در راستای تدابیر شهردار تهران در زمینه توسعه گردشگری و تحقق شعار«تهران، شهری برای همه» به قطب گردشگری شرق تهران نزدیک شده است.

تبديل جنگل سرخه حصار به قطب گردشگري

همشهری آنلاین/ پروانه بهرام نژاد: «مرتضی رحمان‌زاده»شهردار منطقه 13 درباره گام های جدید تبدیل جنگل سرخه حصار به قطب گردشگری گفت: ‌«شهرداری منطقه۱۳ براساس انعقاد تفاهم نامه واگذاری مدیریت پارک جنگلی سرخه حصار به شهرداری تهران و همچنین طرح قطب گردشگری شرق تهران، بودجه اجرایی مورد نیاز را تعیین و پیگیری‌های لازم در این زمینه را انجام می‌دهد.» او تأکید کرد: «برای اجرای مناسب مدیریت بهره‌وری پارک جنگلی، توسعه فضای سبز و زیر ساخت‌های آن، باید اعتبار سنجی مناسب انجام شود که معاونت های اجرایی در این زمینه دقت نظر دارند. » او ادامه داد: «برای پیشبرد پروژه‌های قطب گردشگری، توسعه زیرساخت‌های آن در ۳ ماه پایانی سال و سال آتی در دستور کار قرار دارد.»

نصب درهای جدید تا ساخت سرویس بهداشتی

باتوجه به تبدیل بوستان جنگلی سرخه‌حصار به قطب  گردشگری، طرح‌های عمرانی متعددی در این مجموعه اجرا می‌شود که برخی از آنها انجام شده و برخی هم در دست اقدام است. شهردار منطقه ۱۳ دراین‌باره گفت:‌ «ساخت و نصب درهای سرخه حصار به تعداد ۴ باب از جمله اقدامات صورت گرفته در این محل است. همچنین طرح تراش و روکش آسفالت معابر به مساحت ۳۹ هزار و ۶۱۰ متر مربع با پخش بیش از ۶ هزار تن آسفالت در نقاط مورد نیاز در بوستان جنگلی سرخه حصار اجرا شد.»

او افزود: «علاوه براینها به منظور رفاه حال گردشگران، ۱۹۵ واحد پارکینگ با اجرای روکش آسفالت، تک جدول و... ساخته شد. این میان با توجه به افزایش بازدیدکنندگان بوستان جنگلی سرخه حصار و دسترسی به سرویس‌های بهداشتی مناسب ۲۰ چشمه سرویس بهداشتی در این محدوده ساخته و بازسازی شد. » به گفته شهردار منطقه ۱۳ در این زمینه ۴۰ متر نهر عرضی نیز ساخته شده است.

بوستان جنگلی سرخه حصار که به عنوان قطب گردشگری شرق تهران شناخته می‌شود، ۵۱۲ هکتار وسعت دارد و به بزرگراه‌های‌ شهید یاسینی، شهید دوران و جاده دماوند منتهی می‌شود به دلیل دسترسی بزرگراهی‏، همواره میزبان گردشگران از نقاط مختلف پایتخت است. پیست دوچرخه‌سواری، پارک آموزش ترافیک، پیاده راه سلامت، زمین چمن مصنوعی و ... بخشی از امکانات این بوستان است.

کد خبر 477356

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دروازه طهرون

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha