رئیس شورای شهر تهران از افتتاح خط متروی گلشهر-هشتگرد در آینده نزدیک خبر داد.

محسن هاشمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، محسن هاشمی پیش از آغاز یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در تشریح جزئیات جلسه هم‌اندیشی شهردار تهران و اعضای شورای شهر تهران، گفت: بحث راه‌اندازی قطار گلشهر به هشتگرد در این جلسه هم‌اندیشی مطرح شد. قرار است این خط به زودی افتتاح شود. دولت بهره‌برداری از این خط را از شهرداری تهران خواست و برخی اعضای شورای شهر نسبت به آن واکنش نشان دادند چرا که قرار است همین قطار دو طبقه از تهران به هشتگرد برود.

وی تاکید کرد که اگر قرار باشد قطاری را در خارج از تهران بهره‌برداری کنیم، این کار نیاز به یارانه دولتی و مسئولیت فنی و اجتماعی نیز دارد. وضعیت ما در این زمینه خوب نیست تا بتوانیم ۲۵ کیلومتر دیگر را پوشش دهیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه از ابتدا طراحی این خط به صورت کرج-گلشهر-هشتگرد بوده است، عنوان کرد: بحث‌هایی در این باره مطرح شد و انتظار شهرداری از دولت این است که یارانه‌ها را پرداخت و خط را از نظر سیگنالینگ محافظت کند.

هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره ورود ۳ هزار دستگاه اتوبوس به پایتخت، گفت: مصوبه آقای جهانگیری آمده است، البته دیده شده که دولت مصوبه‌ای را تصویب می‌کند و بعد آن را اجرا نمی‌کند.

کد خبر 473977
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی