کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه ۲۵ آذر در چهارمین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و شاخص لحظه‌ای ۱۳۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

آلودگي هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۵۴ ناسالم برای همه قشرهای جامعه قرار داشت. در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۷ و منواکسید کربن با شاخص ۳۷ است.

ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۸۲، شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۷۷ و دانشگاه علم وصنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۷۴ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرک چشمه (منطقه ۲۲)، دانشگاه شهید بهشتی و اقدسیه در (منطقه ۱) به ترتیب با شاخص‌های ۹۵، ۱۰۶ و  ۱۱۷ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران نشان می‌دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

بر اساس تصمیم کمیته اضطرار امروز دوشنبه ۲۵ آذر به علت افزایش آلاینده‌ها مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ و مدارس استان تهران در تمام پایه‌های تحصیلی و بخش آموزشی کلیه دانشگاه‌های این استان به جز دو شهرستان دماوند و فیروزکوه تعطیل شد.

همچنین بر اساس اعلام رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در راستای کاهش آلودگی هوای پایتخت طرح زوج و فرد از درب منازل نیز در پایتخت در حال اجراست.

کد خبر 470491

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی