اغلب ساکنان شهرک شهید بروجردی در منطقه ۱۵ با گذشت ۳۸ سال همچنان با مشکل نداشتن سند رو به رو هستند و فقط ساکنان یک فاز توانسته اند سند ملک خود را دریافت کنند.

شهرک شهید بروجردی

همشهری آنلاین - سارا جعفرزاده: شهرک شهید بروجردی ۵ فاز دارد که اکنون ۴ فاز آن، شامل ۳ هزار ۳۶۸ واحد مسکونی به بهره برداری رسیده است. نداشتن سند تک برگ و تفکیکی برای هر واحد مسکونی در این شهرک باعث مشکلاتی از جمله دشواری نقل و انتقالات، پایین بودن ارزش ملک و قیمت واحدهای مسکونی این شهرک در مقایسه با سایر املاک منطقه، عدم تمایل شهروندان به خرید ملک در این شهرک و... شده است. مسئولان بارها از این شهرک بازدید داشته‌ و وعده‌هایی برای تعیین تکلیف سند قطعی این مجتمع مسکونی داده‌اند. در نهایت، این اقدامات به تعیین تکلیف اسناد یک فاز منجر شد و ۴ فاز دیگر همچنان در انتظار سند هستند.

انتقال سند در یک فاز

«قاسم مهدوی نیا» دبیر شورایاری شهرک شهید بروجرید می‌گوید: «تاکنون فقط به مالکان یک فاز از این شهرک مسکونی سند تعلق گرفته و باقی واحدهای مسکونی سند ندارند و مالکان از این موضوع گله مند هستند.» به گفته وی، فاز دوم این شهرک توسط سپاه پاسداران و فاز سوم و چهارم توسط وزارت و صنایع دفاع ساخته شده است. مهدوی نیا افزود:«برای پیگیری این موضوع با مسئولان تعاونی مسکن سپاه پاسداران صحبتی داشته‌ایم که مطلع شدیم پرونده واحدهایی که سند ندارند، در دست بررسی است. در مجموع، با مسئولان مختلفی در این باره صحبت کرده‌ایم که تاکنون بی‌نتیجه مانده است.»

مالکان مشکل نقل و انتقالات دارند

یکی از مشکلاتی که ساکنان شهرک شهید بروجردی با آن همواره مواجه هستند، مشکل نقل و انتقالات سند و ملک مسکونی است. «مژده نوری» یکی از ساکنان این شهرک مسکونی می گوید: «حدود ۱۰ سال پیش به صورت قولنامه‌ای یکی از واحدهای مسکونی شهرک شهید بروجردی را خریداری کردم. در این مدت برای گرفتن سند قطعی به تمام ارگان‌های مربوطه مراجعه کرده‌ام اما بی نتیجه مانده است. این درحالی است که واحدهای مسکونی مجوز پایان کار ندارند و برای گرفتن سند، ارائه پایان کار الزامی است. در حال حاضر هم مدتی است ملک مسکونی خود را برای فروش گذاشته ام که متوجه شده ام به صورت قولنامه‌ای نمی‌توانم ملک را به فروش برسانم و خریدار با رویت سند می‌تواند ملک را خریداری کند.»

ارزش املاک شهرک پایین آمده است.

شهرک شهید بروجردی یکی از شهرک‌هایی است که دسترسی مناسبی به شبکه بزرگراهی دارد؛ از شمال به بزرگراه بعثت، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به بزرگراه بسیج و امام رضا (ع) دسترسی دارد، اما با این حال نداشتن سند و پایان کار، معضل بزرگی برای اهالی این شهرک شده است و ملک‌های این شهرک مسکونی در مقایسه با محله‌های همجوار از ارزش کمتری برخوردار است. از طرفی برخی از ساکنان این شهرک تخلفات مختلفی از جمله تغییر کاربری مسکونی به تجاری، ایجاد زیر گذر به مغازه انجام داده‌اند که توسط کارشناسان حوزه معاونت شهرسازی و معماری شناسایی و پرونده آنها به کمیسیون ماده ۱۰۰ فرستاده شده است.

کد خبر 469577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار