سرپرست ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام کرد خودروهای سواری در تولید مستقیم ذرات معلق ۳ درصد نقش دارند اما نقش آنها در تولید آلایندگی‌های ثانویه از جمله گازهای سرطان‌زا اساسی است.

آلودگي هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حسین مقدم در واکنش به سخنان برخی قطعه‌سازان مبنی بر این که خودروهای سواری در تولید آلودگی هوا تنها ۳ درصد نقش دارند، گفت: بر اساس آخرین سیاهه انتشار، سهم آلودگی خودروهای سواری در تولید مستقیم ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ۳ درصد تعیین شده است. اما خودروهای سواری در تولید آلاینده‌های ثانویه نقش زیادی ایفا می‌کنند که متاسفانه مسئول مربوطه این بخش بی‌توجهی کرده است.

وی با بیان اینکه شاخص آلودگی هوا که به صورت روزانه از سوی شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام می‌شود بر مبنای بالاترین آلایندگی که معمولا ذرات معلق است اعلام می‌شود، گفت: خودروهای سواری در تولید گازهای آلاینده از جمله مونواکسید کربن، اکسیدهای ازت که سرطان‌زا هستند نقش زیادی ایفا می‌کند که متاسفانه نقش خودروهای سواری نادیده گرفته شده است.

سرپرست ستاد معاینه فنی شهرداری تهران افزود: خودروهای سواری در تولید مستقیم ذرات معلق ۳ درصد نقش دارند اما در تولید آلایندگی‌های ثانویه، نقش اساسی دارند.

کد خبر 469340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار