مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
۰ نفر

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که افزایش غلظت ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز دوشنبه ۴ آذر ماه باعث برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق می‌شود.

تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات امروز با حاکمیت جو نسبتاً پایدار و آسمان ابری همراه با ازدیاد تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق، غبار صبحگاهی و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهیم بود.

با تداوم این وضعیت جوی در طی روز و عدم وزش باد موثر، پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. در ساعات پایانی امروز نیز افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده‌ها تا صبح فردا ادامه دارد و همزمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و در نتیجه احتمال می‌رود کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. در طی روز نیز جو آرام و آسمان صاف باعث تجمع آلاینده‌ها پیش‌بینی می‌شود که در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی در اکثر مناطق پایتخت، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۸ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود. این شاخص هم‌اکنون ۱۰۷ و هوا همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کد خبر 465324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار