مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه ضایعات‌سوزی یکی از معضلات زیست‌محیطی جنوب استان تهران است، گفت: برای مقابله با این اقدام و شناسایی کامل این نقاط تیم‌های پایش شبانه در جنوب استان تهران تشکیل شده است.

پسماندسوزي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پایش‌های زیست محیطی آبان ماه که همزمان با افزایش غلظت آلاینده‌های هوا در تهران بود نشان داد که «ضایعات‌ سوزی» یکی از معضلات مهم تهران است که هم هوا را آلوده می‌کند و هم سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران - پیش از این گفته بود که بر اساس قانون هوای پاک این کار جرم است و از سایر دستگاه‌ها از جمله شهرداری توقع داریم که به وظیفه قانونی خود در این‌باره عمل کنند.

در این‌باره سعید محمودی - مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران - گفت: «پسماند سوزی» بیشتر در جنوب استان تهران توسط برخی اتباع، معتادان و دوره‌گردها اتفاق می‌افتد. اکثر آن‌ها شبانه پسماندها را آتش می‌زنند و صبح‌ها برای جمع‌آوری سیم‌ها یا باقی‌مانده پسماندها که ارزش مادی دارد به محل مراجعه می‌کنند بنابر این هویت آن‌ها مشخص نیست.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه اداره محیط زیست استان تهران برای برخورد با این افراد و جلوگیری از «ضایعات‌ سوزی» تیم‌های پایشی را تشکیل داده است که به‌صورت شبانه در مناطق جنوبی استان تهران گشت‌زنی می‌کنند، تصریح کرد: اگر کارخانه‌ها و مراکز صنعتی اقدام به «پسماند سوزی» کنند قطعا با آن‌ها برخورد خواهد شد.

محمودی در پایان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دیگری نیز وظیفه مقابله با پسماند سوزی را برعهده دارند، گفت: متاسفانه گاهی همکاری‌های بین بخشی ضعیف است این در حالیست که مقابله با آلودگی هوا تنها بر عهده یک یا دو دستگاه نیست.

کد خبر 464851

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی