معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن تشریح آخرین وضعیت لایحه تامین امنیت زنان برابر خشونت، می‌گوید: این معاونت کماکان مراکز مداخله و اورژانس اجتماعی را از موثرترین و کارآمدترین ساز و کارها در مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان می‌داند.

معصومه ابتكار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار با بیان اینکه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای کاهش خشونت علیه زنان برنامه‌های مختلفی را پیگیری کرده است، افزود: یکی از این برنامه‌ها، بحث قانون است که موضوع لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت بوده است و با پیگیری‌های انجام شده، این لایحه هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت در دست بررسی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره تاثیر این لایحه در میزان کاهش خشونت، اظهار کرد: این لایحه دارای دو جنبه بازدارندگی و آموزشی است. قانون، فرهنگ را  می‌سازد و می‌تواند به فرهنگ رعایت حقوق و توجه به امنیت کمک کند. موضوع امنیت زنان یا خشونت علیه زنان مسئله‌ای نیست که تنها خواسته کشور ما باشد. امروز نهضتی میان زنان فرانسه برای مقابله با کشتار زنان تحت عنوان فمیساید در فرانسه مطرح است و آمارهای منتشر شده در این خصوص حاکی از آن است که ۱۴۷ زن فرانسوی طی این سال بر اثر خشونت خانگی کشته شده است، بنابراین این موضوع بسیار مهم است که در جوامع مختلف مدنظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوان نیز لایحه دیگری است که معاونت امور زنان و خانواده از مجلس خواست تا این لایحه در اولویت قرار گیرد. در نهایت این لایحه به صحن مجلس بازگشت و نهایی شد اما به دلیل ایرادی که شورای نگهبان به ماده ۹ این لایحه گرفت، متاسفانه چند ماهی است که این لایحه در کمیسیون حقوقی و قضایی مانده است. در این راستا به تازگی در مکاتبه‌ای از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست شد که لایحه امنیت کودکان و نوجوانان نهایی شود. امید است در این ایام این لایحه نهایی شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: این معاونت کماکان مراکز مداخله و اورژانس اجتماعی را یکی از موثرترین و کارآمدترین ساز و کارها در مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان می‌داند.

ابتکار معتقد است که آگاهی حرف اول را می‌زند و باید همه آحاد جامعه از حقوق خود در ارتباط با این موضوع آگاه باشند و نسبت به حقوق خود اطلاعات دقیق و کافی داشته باشند.

کد خبر 465320
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار