همشهری آنلاین: تاجر ایرانی وقتی از آمریکا به ایران سفر کرد فکرش را نمی‌کرد که پدر و عمویش توطئه‌ای برای تصاحب اموال او در سر دارند.

متهمان

به گزارش همشهری، وحید، جوان ۳۷ساله، تاجر ایرانی مقیم آمریکا بود. او به تازگی نامزد کرده و چند وقت قبل برای انجام کار و سند زدن املاکش از آمریکا به ایران سفر کرد. او روز حادثه برای انجام کارهای اداری از خانه پدری‌اش در شمال تهران خارج شد. پدر و مادرش از یکدیگر جدا شده بودند و وحید گاهی به خانه مادرش می‌رفت و گاهی هم به خانه پدرش. روز حادثه اما وقتی کارش تمام شد و به خانه پدری‌اش برگشت چشمش به آمبولانسی افتاد که مقابل خانه پدری‌اش پارک شده بود. وقتی قصد داشت به خانه برود ۳نفر از آمبولانس پیاده شده و با زور او را سوار کردند تا به کمپ ترک اعتیاد ببرند.

  • گزارش گمشده 

۲۴ساعت پس از این اتفاق، مادر این تاجر به اداره پلیس رفت و گزارش ناپدیدشدن پسرش را اعلام کرد. او گفت: پسرم چند روز پیش از آمریکا به ایران آمد. از آنجا که من و همسرم از یکدیگر جدا شده‌ایم پسرم یکی، دو شب خانه من است و یکی، دو شب هم پیش پدرش. روزی که ناپدید شد در خانه پدری‌اش بود. صبح برای انجام کارهایش از خانه خارج شده و قرار بود شب هم به آنجا برگردد اما ناپدید شده و کسی از او خبری ندارد.  
وی ادامه داد: معمولا به خانه پدرش که می‌رسید به من زنگ می‌زد و اطلاع می‌داد اما روز حادثه هرچه به او زنگ زدم جوابم را نداد. به پدرش زنگ زدم که او اظهار بی‌اطلاعی کرد. هیچ‌کس از او خبری ندارد و نمی‌دانم چه اتفاقی برایش افتاده است.

  • تاجر ناپدیدشده در کمپ

درحالی‌که پرونده‌ای درخصوص ناپدید شدن تاجر ایرانی مقیم آمریکا تشکیل شده بود، مردی به اداره پلیس رفت و سرنخی از مرد ناپدید شده پیش روی مأموران قرار داد. وی گفت: من مدیرکمپ اعتیادی در تهران هستم و هرازگاهی به دیدن یکی از دوستانم که مدیر کمپی در شرق تهران است، می‌روم. روز گذشته که به کمپ دوستم رفتم مردی جوان را دیدم که می‌گفت تاجر است و اقامت آمریکا را دارد. او تحت عنوان معتاد در کمپ بستری شده بود اما وقتی مرا تنها یافت سراغم آمد و گفت به هیچ عنوان در زندگی‌اش مواد مصرف نکرده و معتاد نیست. او می‌گفت به زور در کمپ بستری‌اش کرده‌اند و شکنجه‌اش می‌دهند تا داروی ترک اعتیاد مصرف کند؛ درصورتی‌که معتاد نیست. مرد جوان از من خواست تا کمکش کنم  و به محض اینکه ازکمپ خارج شدم موضوع را به پلیس بگویم. حتی شماره‌ای از مادرش به من داد و گفت به او هم اطلاع بدهم چون احتمالا از غیبت او به‌شدت نگران شده است.

پس از اظهارات این مرد، ‌مأموران قدم در کمپ ترک اعتیاد گذاشتند و تاجر ناپدید شده را در آنجا یافتند. وی می‌گفت ۶روزی است که در کمپ زندانی شده است. مرد جوان گفت: برای انجام کارهای اداری و سند زدن املاکم به ایران آمدم و روز حادثه پس از انجام کارها به خانه پدری‌ام بازگشتم. اما درست مقابل در ۳مرد از آمبولانس پیاده شدند و به زور مرا به داخل آمبولانس انتقال دادند. آنطور که متوجه شدم پدرم آنها را اجیر کرده بود تا مرا به کمپ ببرند؛ درحالی‌که من اصلا لب به مواد نمی‌زنم و حتی سیگار هم نمی‌کشم. آنها ۶روز مرا در کمپ زندانی کرده و شکنجه‌ام دادند. به زور موادی به من خوراندند که به‌نظرم داروی ترک اعتیاد بود. من گمان می‌کنم پدرم برای تصاحب اموالم چنین نقشه‌ای کشیده تا مرا معتاد نشان بدهد و املاکی را که در تهران دارم به نام خودش منتقل کند. در این ماجرا عمویم نیز نقش دارد.

با دستور قاضی جنایی تهران، ‌پدر و عموی این مرد تاجر به همراه ۳نفر از کارکنان کمپ ترک اعتیاد که به زور وی را سوار آمبولانس کرده و به کمپ انتقال داده بودند دستگیر شدند. کارکنان کمپ مدعی بودند که پدر تاجر مدعی شده که پسرش معتاد است و به آنها پول پرداخت کرده تا به‌دنبال پسرش بروند. پدر و عموی جوان تاجر نیز مدعی شدند پسر جوان معتاد است و می‌خواستند با این کار به او کمک کنند تا مواد را ترک کند. درصورتی که جوان تاجر چند شاهد به دادسرا معرفی کرده که آنها معتاد بودن وی را رد کرده‌اند. در این شرایط عمو و پدر تاجر به همراه ۳نفر از کارکنان کمپ با دستور قاضی جنایی بازداشت شده‌اند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

کد خبر 464226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار